Стан нігтів може розповісти про твоє здоров'я більше, ніж ти думаєш. Дефіцит вітамінів і корисних мікроелементів, а також деякі хвороби, - все це проявляється на наших нігтях. Звертай увагу на те, як виглядають твої пальчики без манікюру, адже іноді вони здатні вказати на недоліки харчування і навіть спосіб життя.
Здорові нігті
Нігті шаруються Багато хто з нас стикається з проблемою розшарування нігтів - її, мабуть, можна вважати найпоширенішою. Якщо ти миєш посуд без рукавичок або наносиш лак без бази, то розшарування нігтів - наслідок недостатньо дбайливого догляду. Однак якщо ти стежиш за здоров'ям своїх нігтів, а вони все одно продовжують нагадувати торт "Наполеон", то, швидше за все, твоєму організму не вистачає лінолевої кислоти. Ця речовина необхідно для нормального розвитку кісткових тканин, волосся і нігтів. Надолужити згаяне не так вже складно - просто додай в свій раціон більше рослинних олій , оливкової та соняшникової.
Рельєф Здоровий ніготь повинен бути ідеально гладким. Якщо ти помітила, що на твоїх нігтях з'явився рельєф або борозенки, то саме час задуматися про стан нервової системи. Найчастіше такі нерівності виникають під час сильного стресу, а позбавиться від них потім практично неможливо. Так що рецептів від цієї проблеми не так багато - здоровий сон, йога і поменше переживань через дрібниці.
Жовтизна Ти напевно знаєш, що нігті можуть пожовтіти після використання темних лаків або при нанесенні лаку без базового покриття. До жовтизни нерідко призводить і покриття Shellac. Якщо ж ти давно не фарбувала нігті, а пластина досі залишається жовтуватою, то саме час бити на сполох - не виключено, що це початкова стадія грибка нігтів. Занадто лякатися не варто - просто проконсультуйся з дерматологом, і лікар допоможе призначити правильне рішення.
Блакитний відтінок Досить рідкісний, але все-таки зустрічається блакитний відтінок нігтьової пластини, - це привід терміново звернутися до лікаря. Найчастіше блакитні нігті говорять про кисневе голодуванні організму, в медицині це захворювання називається ціанозом. У першу чергу потрібно зробити загальний аналіз крові та перевірити рівень гемоглобіну, носія кисню в кров'яних клітинах.
Нігті стали ламкими Існує всього дві основні причини ламкості нігтів. Перша - сухість, яка може наступити, наприклад, після плавання в басейні з хлорованою водою або при банальній нестачі догляду за нігтями. У цьому випадку просто важливо не забувати використовувати зволожуючий крем для рук. Друга і більш серйозна причина ламкості нігтів - брак заліза в організмі. Щоб заповнити його недолік, включи в свій раціон більше зелених овочів і м'ясних страв. Багато заліза також міститься в яблуках і яєчних жовтках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?