Користуйтеся сонцезахисними кремами. Якщо родимки локалізуються на відкритих ділянках тіла, наносьте на них засоби з ультрафіолетовими фільтрами з початку весни до кінця осені, навіть у хмарну погоду. Величина SPF (sun protective factor - сонцезахисного фактора) повинна становити не менше 15. Користуйтеся кремом за півгодини до виходу, щоб він встиг вбратися в шкіру і створити захисну плівку. Протягом дня кожні 2:00 оновлюйте шар засобу, тому його ефективність поступово знижується. Якщо ви сильно потієте, то використовуйте водостійкий крем або наносьте звичайний захист кожні 40-60 хвилин.
Влітку з 10 до 16 годин, коли випромінювання найбільш інтенсивно, уникайте перебування під відкритим сонцем.
Відмовтеся від відвідування соляріїв. Для додання шкірі золотистого відтінку користуйтеся автозасмагою. Автобронзанти в їх складі викликають в шкірі реакцію, що приводить до фарбування її в колір засмаги, не впливаючи на процеси утворення пігменту в меланоцитах.
Не тріть і не розчісуйте родимки. Вищипування волосся, що ростуть з них, також відноситься до факторів ушкодження. Травмовані пігментні клітини здатні збільшуватися в розмірах і посилено розмножуватися, а в деяких випадках і перероджуватися в злоякісні новоутворення. Видаляйте опуклі родимки, постійно піддаються тертю одягом, взуттям, прикрасами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чистотіл: як вилікувати ним родимки та проблеми шкіриЗверніться до онколога, якщо родимки стали швидко збільшуватися в розмірах, змінили свій колір, стали хворіти, лущитися або покриватися тріщинами. Лікар огляне вас і вирішить питання про необхідність видалення новоутворення. Вам буде запропоновано декілька методів позбавлення від родимок: хірургічне висічення, коагуляція лазером або електрикою, а також деструкція рідким азотом. Деякі лікарні пропонують послуги видалення родимок Сургитрон або радионожом. Всі методи позбавлення від родимок вважаються однаково ефективними. Різниця полягає лише в деяких нюансах проведення процедури і фінансових можливостях пацієнта.