При висипі, корості, золотусі призначають ванни з відваром чистотілу. Для цього 6 ст. ложок подрібненої і висушеної трави чистотілу заливають 4 л холодної води і кип'ятять 15 хвилин, потім відвар остуджують і настоюють годину. Віджимають і проціджують. Додають у вже приготовану ванну температурою 40 оС. Об'єм ванни - 30-35 л. Тривалість прийому - не довше 10 хвилин. Ванну можна приймати щодня в міру необхідності, але з обережністю, уникаючи попадання самого відвару рослини в очі.
Для лікування запального процесу на шкірі, при набряках, укусах комах, фурункулезах можна використовувати ванночки з настоєм чистотілу протягом 15-20 хвилин щодня. Для цього 4 ст. ложки подрібненої свіжої трави чистотілу потрібно залити 1 л окропу, настоювати 2-3 години, потім процідити і використовувати за призначенням. Курс 12-15 днів.
При бородавках і інших утвореннях на шкірі допомагає сік. Їх потрібно змащувати на малий Місяць. Для приготування зібрати листя і стебла чистотілу (в період цвітіння), промити, а потім прокрутити на м'ясорубці і отриману суміш помістити в скляну банку і поставити в холодильник на 3 дні, щоб чистотіл дав сік. Потім слід віджати трав'яну кашку через марлю. Такий сік може зберігатися в холодильнику тривало. Але в цілях запобігання бродіння соку необхідно періодично випускати повітря з ємності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мушки перед очима: про що вони сигналізуютьПри пародонтозах соком чистотілу полощуть рот, для чого в склянці води розчиняють 4-5 крапель соку.
Для лікування папілом сік чистотілу розбавляють водою у співвідношенні 1: 1 і ватку, просочену рідиною, прикріплюють до папіломі, закріпивши пластиром. Бажано, щоб розчин потрапляв тільки на папілом.
При випаданні волосся і лупи 1 ст. ложку подрібненої сировини слід залити склянкою окропу, настоювати хвилин 40, остудити, процідити, втирати в коріння волосся.