Проведення всебічного обстеження організму дозволить виявити причини і характер порушень, сформувати адекватну терапію. Якщо причинами порушень менструального циклу є запальні захворювання органів малого тазу, то проведення антибактеріальної терапії обов'язково. Після виявлення типу збудника, що став причиною запального процесу, гінеколог розробляє схему лікування і прописує ліки, на які організм відреагує належним чином. Якщо причиною порушень циклу стали новоутворення в органах малого тазу, то до лікування слід приступити негайно.
Гормональні проблеми вимагають тривалого лікування - курси терапії змінюються курсами підвищення імунітету і т.д. Часто гормональний фон приходить в норму після закінчення фізіологічних процесів в організмі - статевого дозрівання, грудного вигодовування, клімаксу. У цьому випадку застосовується підтримуюча терапія, але активнодіючі препарати протипоказані.
Порушення циклу внаслідок сильних переживань і емоційних потрясінь носять короткочасний характер. Менструальний цикл відновлюється після реабілітації нервової системи і такі ситуації не повторюються, якщо джерело стресу вдалося ліквідувати. Медикаментозна терапія щодо нормалізації функції яєчників не є методом лікування подібних порушень, тут важливіше відновити душевну рівновагу.
Інтенсивні фізичні навантаження, що викликали збільшення або зменшення тривалості циклу, можна довести до звичного рівня і збільшувати поступово. Так ви уникнете різких ривків і вбережете організм від потрясінь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити менструальний цикл регулярнимЗміна клімату і звичного середовища (режиму праці та відпочинку, харчування, способу життя) майже завжди викликає менструальні порушення. У процесі адаптації організму до нових умов відбувається і перебудова роботи яєчників, які починають функціонувати нормально.
При будь-яких змінах в характері і тривалості виділень слід проводити імуностимулюючу і загальнозміцнювальну терапію, які допоможуть відновити баланс в організмі. Гомеопатичні засоби і лікування травами можна розглядати як додаткові методи, що підвищують результативність основного лікування.