Особливу увагу слід приділити гормональному вибуху, який може виникнути в підлітковому віці, під час статевого дозрівання дівчини, в період вагітності, а також при менопаузі у жінок, які переживають клімакс.
Уважно ставитися до свого здоров'я потрібно з моменту статевого дозрівання. У цей час у гормональній системі дівчини може відбуватися справжня буря. Мамі дівчинки-підлітка потрібно показати дочку лікарю, якщо менструації по досягненню дитиною 16 років відсутні або вони нерегулярні. Це може бути свідченням недостатнього вироблення статевих гормонів. Крім того, приводом звернення до ендокринолога має стати недорозвинення молочних залоз, надмірний ріст волосся в області лобка, пахв, на обличчі, що затяглася період росту тіла.
Зазвичай ендокринолог в цьому випадку призначає аналіз крові на гормони, ультразвукове дослідження статевих органів, а також аналіз на наявність інфекцій, якщо дівчина веде статеве життя.
При нормальному гормональному фоні вагітність настає без особливих проблем. Однак варто знати, що в організмі може відбутися гормональний вибух під час утворення в ньому "чужорідного тіла". Слід відвідати гінеколога, а також пройти обстеження в ендокринолога, якщо під час вагітності була загроза викидня або він відбувся. Крім того, необхідно звернутися до лікаря, якщо при пологах матка не досить розкривалася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як керувати своїми гормонамиПрактично у всіх жінок гормональні вибухи відбуваються під час клімаксу. Потрібно звернутися до фахівця, якщо спостерігається безсоння, особливо під ранок (в 4-5 годин), це може бути свідченням зниження вироблення статевих гормонів. Порушення гормонального фону виражаються і в частій зміні настрою, набуханні і хворобливості молочних залоз, болях у суглобах. Жінка в цей період схильна депресії, швидко дратується, неуважна, забудькувата.
У цьому випадку корекція гормонального фону можлива за допомогою гормоновмісних препаратів. В особливо важких випадках призначається оперативне втручання, після якого рекомендується курс гормонотерапії.