На початку здається: головне, щоб народився здоровим і в термін, це буде прекрасним результатом! Але потім з'ясовується, що народження крихти - найважливіша, але далеко не єдина віха на довгому шляху.
Загальновідомо, що харчування в цей період має бути дуже збалансованим, щоб не викликати непотрібних алергічних реакцій у малюка і його матері, тому пропозиція їсти побільше овочів і фруктів може не підійти - не всі овочі та фрукти в цей момент будуть корисні.
Небезпечно також вдаватися до сильнодіючих проносних засобів, так як допомога кишечнику повинна бути м'якою і ефективною.
У цей період якнайкраще підійде Фітомуціл норм - натуральний засіб, до складу якого входять насіння особливого сорту подорожника Plantago Psillium і плоди сливи. Оскільки він не містить сенну та інших хімічних добавок, його дія буде достатньо делікатною, не викличе хворобливих спазмів в кишечнику і алергічних реакцій у малюка.
Пакетик Фітомуціла норм, розчинений у склянці кефіру, соку або йогурту, допоможе відновити активність кишечника природним шляхом, допомагаючи молодим мамам зберегти здоров'я і активність. Початок тривалого шляху під назвою "материнство" нічим не повинно бути затьмарене!
При запорах під час вагітності корисно пшоно, гречка, перловка, вівсяні висівки, мюслі, чорний хліб, рослинні масла, овочі і фрукти в свіжому і приготованому вигляді (морква, буряк, гарбуз, редис, ріпа, кабачок, огірки, молоді пагони спаржі, топінамбур, листовий салат, брокколі та інші сорти капусти).
Невеликими проносними властивостями володіють: маслини, компоти з сухофруктів, сирий, відвареної або розмочений чорнослив, мед, кавун, диня, яблука, абрикоси, виноград, червона смородина або її сік, черешня. Слід зазначити, що мед, свіжа морква і її сік, диня, абрикоси, червоні яблука, червона смородина володіють підвищеним алергенним потенціалом, тому вживати їх можна не частіше 1-2 разів на тиждень. Жінкам, які страждають алергією, ці продукти слід виключити з раціону.
З відварних або свіжих овочів можна готувати в якості гарнірів салати з рослинним маслом. Кисломолочні продукти обов'язково повинні бути включені в щоденний раціон вагітної жінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харчування при запорахПри схильності до запорів не можна вживати міцний чай, слизові супи, манну кашу, білий хліб, пшеничні висівки, шліфований рис, чорницю, айву, груші, гранат, глід, банани, чорну смородину, бобові, волоські горіхи. Тверді сорти сиру теж можуть уповільнювати перистальтику.