Зараз Карла Фраччі, захоплена танцями з дев'яти років і стала прима-балериною театру Ла Скала у вісімнадцять, виходить на сцену все рідше, займаючись більше організаторською та громадською діяльністю і беручи участь у журі хореографічних конкурсів. Вона також займає пост Посла доброї волі Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) і не так давно випустила книгу власних мемуарів. Втім, все це не заважає 79-річній балерині знаходити час на відпочинок і турботу про своє здоров'я. "Дуже люблю працювати в саду, це допомагає мені відволіктися і розслабитися, - говорить Карла Фраччі. - І потім, це дуже приємно: свіже повітря, сонячні промені, запах квітів".
Час від часу балерина відвідує сеанси масажу і регулярно виконує нескладні вправи. А ось особливої системи харчування у синьйори Фраччі немає. "Не дотримуюся якоїсь дієти, їм двічі на день, просто не переїдаю, іноді, звичайно, дозволяю собі пасту, але куди частіше їм страви з рису", - розповідає вона.
На гастролях ритм життя балерини помітно відрізняється від того, до якого вона звикла в Італії: це постійні зустрічі з шанувальниками і партнерами і щоденні тригодинні репетиції. Знімати напругу сеньйорі Фраччі допомагає нескладний комплекс рухів, частина яких зазвичай використовують для хореографічної розминки і затримки. "Це скручування, різні варіанти нахилів з положення сидячи і пліє, - розповідає Дмитро Катеринин, артист балету Великого театру. - Такі рухи покращують кровообіг мускулатури і зв'язок, рухливість суглобів. Перед репетиціями і виступами це необхідно, щоб знизити ймовірність травм, а після - розвантажити м'язи, вивести їх зі стану гіпертонусу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі вправи для тих, хто носить підбориТому, до речі, такі вправи будуть корисні й тим, хто далекий від хореографії та балету, але час від часу страждає від відчуття тяжкості в ногах.
* Виконуйте вправи послідовно, утримуючи кожне положення від 20 до 40 секунд і повторюючи рухи в 2-3 підходи. "Рівень гнучкості і розтяжки у всіх різний, тому нічого страшного, якщо перший час ви будете виконувати вправи не в повну амплітуду або зовсім недовго, - говорить Дмитро Катеринин. - Регулярні заняття допоможуть поліпшити результат і самопочуття".
* Під час заняття дихайте розслаблено, зусилля робіть на видиху.
* Завершіть урок розслабленою позою: 2-3 хвилини полежте на підлозі, розмістивши стопи на фітболі, стільці або стіні - важливо розташувати їх вище рівня голови. Це допоможе зняти набряклість і поліпшити лімфоток.
* Повторюйте комплекс 4-5 разів на тиждень або на наступний день після інтенсивного тренування на м'язи ніг.
* Для виконання вправ вам знадобиться тільки килимок.