Загальні рекомендації1. Всю косметику слід зберігати в сухому, прохолодному та огородженому від потрапляння прямих сонячних променів місці.
2. Не потрібно зберігати її в холодильнику, якщо цього не передбачає інструкція, оскільки зайва холодна температура і різкі її перепади можуть бути не менш шкідливі, ніж сонячні промені.
3. Засоби, які містять спирт, екстракти трав та інші елементи, що швидко випаровуються, краще зберігати в закритій шафці подалі від світла.
4. Краще розсортувати засоби за їх призначенням: нехай помади будуть у вас в одному місці або відділенні, тіні - в іншому, а вся косметика по догляду за обличчям - у третьому. Так ви зможете значно полегшити собі процес пошуку необхідної штучки, коли часу буде обмаль.
А тепер розберемо кожний окремий вид косметики і правила його вдалого збереження
Креми і кремові маски1. Обов'язково щільно закручуйте кришечку, оскільки в іншому випадку в засіб можуть потрапити пил, бруд і дрібні волоски, які потім виявляться на вашій шкірі.
2. Краще зберегти пластмасову захисну прокладку, разом з яким продавався крем, так як це додатковий бар'єр від пилу і шкідливих мікроорганізмів.
3. Не варто зберігати креми у ванній, оскільки волога і тепло - ідеальний варіант для розмноження шкідливих бактерій і мікроорганізмів.
4. Ні в якому разі не варто брати крем руками, навіть якщо вони ідеально чисті. Ви ризикуєте занести в засіб ороговілі частинки шкіри разом з брудом і бактеріями, що зробить його небезпечним. Користуйтеся спеціальним шпателем для крему. Краще для кожного рази використовувати новий, ну або хоча б ретельно промивати наявний. Маски кремообразной текстури варто наносити за допомогою спеціальної кисті, яка дозволить вам економно і раціонально використовувати засіб, а також рівномірно його розподіляти. Після застосування кисть рекомендується ретельно промити.
Парфуми1. Духи необхідно зберігати в сухому і прохолодному місці. Бажано - в коробочці, щоб вони були захищені від прямих променів сонця.
2. Якщо вони знаходяться у флаконі з пульверизатором, не забувайте час від часу прочищати його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 помилок в макіяжі, які вас старятьДекоративна косметика1. Туш для вій. Після використання обов'язково щільно закривайте упаковку, тому що в противному випадку вона швидко висохне. Взагалі у туші найменший термін зберігання з усієї косметики - близько 3 місяців після відкриття упаковки, після чого вона засихає. Не потрібно з метою відновлення розбавляти її водою або використовувати інші народні методи, оскільки такі дії загрожують багатьма неприємними наслідками, включаючи серйозні очні інфекції.
2. Помади і блиски. У таких засобів термін зберігання декільком більше - від 6 до 12 місяців. Зберігати їх варто щільно закритими в сухому прохолодному місці, як і іншу косметику.
3. Тіні, пудра, рум'яна. Такі засоби мають термін придатності близько 2-3 років. Важливо, щоб вони не контактували з прямими променями. Завжди щільно закривайте упаковку і, звичайно, регулярно мийте всі інструменти, які використовуєте для даної косметики - спонж, пензлі, аплікатори і так далі.
Такі от прості правила допоможуть вам зберегти свою улюблену косметику в хорошому стані, завдяки чому її використання буде приємним і безпечним. А тепер давайте поговоримо про те, в якому випадку з косметичними засобами пора розпрощатися. Отже, явні ознаки непридатності.
Насамперед, це зміна кольору і консистенції, а також поява неприємного або просто нехарактерного запаху. У крему можуть спостерігатися водянистість і неоднорідність, виникнення на поверхні жовтуватого шару жиру. Можливе утворення в ньому повітря або крихт. У засобах, призначених для очищення обличчя та очей замість пінки можуть з'явитися пластівці.
Пам'ятайте, що зіпсована косметика може стати сприятливим середовищем для розмноження мікробів, які викликають свербіж, вугровий висип, очні інфекції і серйозні алергічні реакції. Не ризикуйте своїм здоров'ям!