Для початку необхідно розібратися з основними проблемами, якими найчастіше доводиться стикатися нашій шкірі з приходом весни:
- Нерівний тьмяний колір шкіри;
- Лущення шкіри;
- Пігментація шкіри;
- Сухість шкіри;
- Зморшки навколо очей;
- Бактеріальні інфекції хейлітів;
- Вірусні інфекції (герпес вірус).
Після суворих зимових днів шкіра втрачає своє природне сяйво і потребує особливого догляду. Перше, що потрібно зробити, це внести зміни в щоденний розпорядок домашнього догляду за шкірою обличчя. Домашній догляд включає очищення відповідно до типу шкіри, тонізування і зволоження. Для зволоження шкіри потрібно використовувати креми, насичені вітамінами А, Е, С і зволожуючими компонентами, такими як гіалуронова кислота, ланолін, масло ши. Вітаміни А, Е зволожують шкіру, вітамін С додає шкірі сяйво, насичений рівний тон шкіри. Дуже корисним для шкіри також стане весняний курс пілінгів фруктовими кислотами, який прибирає лущення і вирівнює колір шкіри.
Не варто також забувати про пігментацію. Навіть ранньою весною, в березні місяці, при перших сонячних променях тим, чия шкіра схильна до пігментації, обов'язково до складу крему для обличчя повинен входити сонцезахисний фактор не менше 30.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися пігментних плям на обличчі? Також потрібно пам'ятати і про ніжну шкіру навколо очей. Найчастіше ми автоматично примружуємо очі від яскравого сонця, що призводить до появи дрібних зморшок навколо очей, особливо якщо шкіра суха. Щоб уникнути швидкої появи цих зморшок, так званих "гусячих лапок", з появою перших сонячних променів можна носити сонцезахисні окуляри і використовувати зволожуючий крем для шкіри навколо очей.
Ну і звичайно ж, весняний гіповітаміноз ще ніхто не відміняв. Як наслідок недостатньої кількості вітамінів в організмі - лущення і сухість шкіри. При сухості шкіри виникають мікротріщини шкіри, що служить вхідними воротами для бактеріальних і вірусних інфекцій (хейлітов, герпес вірус). У профілактиці таких інфекцій допоможуть мінерально-вітамінні комплекси, до складу яких входять вітаміни групи В, зокрема В2, В6, В12.