1. Регулярні підмивання.Основа основ жіночої гігієни - постійні підмивання. Слід здійснювати мінімум 2 рази на день. Підходить звичайна проточна вода (милом не можна зловживати). Після процедури слід промокнути, а не терти, вологі ділянки бавовняним рушником. Рушник, призначений тільки для інтимних зон, слід міняти кожні 2-3 дні.
2. Щоденні прокладки потрібно міняти кожні 4 години.Фахівці не рекомендують використовувати щоденні прокладки в постійному режимі: вони не дають шкірі промежини дихати, так як їх основа - водонепроникний матеріал. Ці засоби гігієни необхідно міняти кожні 3-4 години, щоб на них не розмножувалися в теплі і вологості хвороботворні мікроби.
3. Антибактеріальне мило не підходить.У піхві є власна мікрофлора із слабокислою середовищем, яка чутлива до лугів мила, а антибактеріальні добавки вбивають корисні лактобацили, звільняючи місце для умовно-патогенних мікробів. Регулярне використання такого мила може провокувати бактеріальні вагінози (дисбіоз піхви) і молочницю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин приділити увагу своєму циклу 4. Користуйтеся спеціальними засобами для інтимної гігієни.Засіб для інтимної гігієни повинно бути натуральним, що забезпечує надійний захист і надають освіжаючу дію.
5. Віддавайте перевагу білизні з натуральних тканин.Синтетика не дає шкірі дихати, особливо під щільною одягом. Це порушує природну вентиляцію шкіри і викликає парниковий ефект, що призводить до зростання умовно-патогенної флори, подразнення і запалення піхви і придатків.
Якщо ж ви вибираєте мереживо або стринги, зверніть увагу на ластку: місце, де трусики торкаються промежини, має бути тканинним, бавовняним.
Міняти білизну необхідно щодня, а при виділеннях - і двічі в день, трусики бажано прати окремо від іншої білизни.