Багато хто помилково вважає, що літо є найбезпечнішим сезоном з точки зору ризику інфекційних захворювань, оскільки віруси в цей час року неактивні, а значить, можна переживати лише з приводу погоди . Однак це не так - літо зустрічає нас не тільки сонцем, а й «літніми» вірусами. При цьому захворювання, які вони викликають, мають свої особливості.
Вірусна загроза
Сонячна активність і зміна клімату негативно позначаються на стані імунітету, а скупченість людей в громадських місцях (на пляжах, в транспорті) і повітря, що висушує слизову оболонку носа (в кондиціонованих приміщеннях, в літаках і ін.), Що обумовлюють поширення «літніх» вірусів і полегшують їм доступ в наш організм.
На думку лікарів-інфекціоністів, літні застуди є підступнішими зимових. Справа в тому, що до вірусів, що викликають інфекції верхніх дихальних шляхів, в теплий період приєднуються ентеровіруси, які виступають причиною діареї (проносу). Таким чином,коли ми переохолоджуємось чи споживаємо прохолодні продукти ми лише пришвидшуємо можливість отримати вірус.
Наслідками цієї підступної комбінації є складна симптоматика, затяжного перебігу і висока ймовірність рецидивів . Діарея може супроводжуватися підвищенням температури тіла, блювотою, а також симптомами з боку верхніх дихальних шляхів (нежить, кашель).
Особливістю вірусів, що викликають діарею, є те, що вони досить стійкі в зовнішньому середовищі - добре зберігаються при високій температурі повітря, а в воді (прісній, морський, водопровідної) виживають довше , ніж бактерії кишкової групи.
Джерелом інфекції при всіх вірусних діареях є людина. У деяких ситуаціях (при ентеровірусної і реовирусной інфекції) заразитися можна від домашніх тварин (кішок, собак), а також від великої та дрібної рогатої худоби.
Одже найбільш характерним для літніх вірусів є діарея,блювота. Часто віруси накладаються на отруєння овочами,фруктами.Ми просто вважаэмо,що це отруєння,але на жаль це не так. Саме тому варто звернутися до лікаря при перших ознаках отруєння,адже це може бути вірусна інфекція.