Ми звикли скаржитися на загазованість повітря і несприятливу екологічну обстановку в містах, але мало хто з нас знає про те, що повітря в наших квартирах або офісах набагато небезпечніше для здоров'я, ніж вуличне. За даними досліджень, повітря вдома в 8 разів більш токсичне і в 4 рази брудніше, ніж повітря на вулиці. У повітрі наших квартир витає особлива домашній пил, що складається з дрібних частинок волокон з тканини, неорганічних речовин, спор грибків, сажі, пилку, відмерлих лусочок шкіри, волосся і шерсті домашніх тварин, відходів життєдіяльності і частинок хітинового панцира домашніх паразитів. Вона накопичується в меблях, постільних речах,книгах, килимах, шторах і в щілинах підлоги або меблів. Багато з її компонентів здатні викликати алергічні реакції, і найбільш часто алергенами стають екскременти кліщів-сапрофітів, які мешкають в будь-якому приміщенні.
Алергія на пил - симпотоми
Чхання та нежить Нежить - найбільш легкий симптом алергії .При вдиханні пилу організм реагує на впровадження алергенів, і людина починає чхати. Хворий може страждати від важких, тривалих або безперервного чхання. Акт чхання є захисною реакцією: таким чином організм намагається позбутися від алергену. Виділяються у відповідь на впровадження агресивного агента речовини . У людини з'являється закладеність носа. Нежить є одним з ранніх симптомів алергії на пил, а інші ознаки алергічної реакції розвиваються трохи пізніше.
Відтік слизу по задній стінці носової порожнини При рясному відділенні слизу вона може накопичуватися в задній частині носової порожнини і стікати в горло. Таке постносовое стікання може викликати відчуття першіння в горлі і кашель.
Кашель Вдихання повітря, що містить пил, може викликати майже миттєву появу кашлю. Як правило, він протікає тривало (кілька тижнів чи місяців), супроводжується нежиттю або роздратуванням слизової оболонки очей і виражається в тривалих нападах (2-3 хвилини). При алергії на пил кашель не супроводжується відділенням мокротиння та підвищенням температури тіла. Він носить дратівливий характер і не приносить полегшення після свого завершення.
Біль в горлі При алергії на пил, що супроводжується частим чханням, нежиттю і кашлем, може з'являтися такий вторинний симптом як біль в горлі. Під час чхання та кашлю відбувається підвищення тиску на тканини горла. У відповідь на такий вплив вони набрякають, і у хворого з'являються болі при глибокому диханні або ковтанні.
Подразнення очей Пил впливає на очі У відповідь на такий алерген як пил слизова оболонка ока і кон'юнктива можуть запалюватися.