Бородавки являють собою доброякісні безболісні вирости на шкірі, найчастіше вони доставляють пацієнтові лише моральний дискомфорт, оскільки бородавки, які локалізуються на відкритих ділянках шкіри, виглядають неестетично. Вони можуть виникати у людей будь-якого віку, незалежно від статі. Про причини появи бородавок і сучасних методах їх лікування ми розповімо в цій статті.
Причина появи бородавок - вірус папіломи людини, що передається контактно-побутовим (при рукостисканні, користуванні спільними побутовими предметами, ходінні босоніж в громадських місцях і т. Д.) Або статевим шляхом. У самого носія вірусу може і не бути ніяких зовнішніх проявів. Інкубаційний період здатний тривати до півроку, тому встановити, коли і де відбулося зараження, часто не вдається. Існує ряд факторів, що привертають до появи бородавок: мікротравматизация шкірного покриву; постійна мацерація шкіри (підвищена пітливість, робота у вологому середовищі); зниження імунітету; носіння тісного взуття може спровокувати появу підошовних бородавок.
Як лікувати бородавки?
У багатьох випадках через якийсь час після появи бородавки зникають самостійно при відновленні імунітету. Але багато хто воліє не чекати, поки проблема вирішиться сама собою, і видаляють бородавки самостійно або звернувшись до лікаря. Видаляти бородавку в домашніх умовах можна тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що це вона. Існує ряд захворювань, при яких на шкірі можуть з'являтися елементи, зовні схожі на бородавки, але лікуються він абсолютно іншими методами і застосування засобів для лікування бородавок неприпустимо. Не варто намагатися видалити самостійно, а краще звернутися до лікаря, якщо бородавка має нечіткі межі, неоднорідний колір, швидко збільшується в розмірах, свербить, кровоточить, болить, травмується, а також при появі генітальних бородавок.
Лікування бородавок народними засобами
Здавна люди позбавлялися від бородавок за допомогою засобів народної медицини. Сік чистотілу з незапам'ятних часів застосовувався для видалення бородавок. Потрібно змащувати бородавку соком рослини 2 рази в день до тих пір, поки вона не почорніє і не відпаде (зазвичай вистачає 3-4 тижнів). Але, на жаль, скористатися соком цієї цілющої рослини можна тільки в літній час, та й в містах відшукати кущ чистотілу не просто.
Сік часнику і цибулі також використовується для позбавлення від тієї проблеми. Рекомендується кілька разів на день змащувати бородавки часниковим або цибульним соком, можна просто розрізати зубок часнику або цибулину і натерти зрізом бородавку або прикладати на неї цибульну кашку. Також можна змащувати бородавки свіжим соком кислих яблук, помідор, картоплі, горобини або алое. Можна спробувати видалити бородавки за допомогою штучного льоду. Для цього необхідно прикласти до бородавки шматочок льоду і тримати максимально довго (поки терпить шкіра), таку процедуру потрібно повторювати кілька разів.