Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Найпоширеніші дитячі захворювання

15:00, 22 Сер 2016 · Категорія: Жіноче здоров'я, Дитяче здоров'я · Переглядів 2472 · 

У молодшому дитячому віці імунна система продовжує формуватися, тому дітлахи схильні до частих захворювань. Переважно це інфекційні хвороби: бактеріальні та вірусні. Сприяє їх виникнення і розширився коло спілкування дитини: на прогулянці з іншими дітьми або в дитячому закладі. Крім того, не всі дітки навчені в цьому віці правилам гігієни, може залишитися ще звичка тягти в рот різні предмети, іграшки або пальці. Тому більшості дітей не вдається уникнути бактеріальних і вірусних хвороб.


Найпоширеніші дитячі захврювання

Найпоширеніші дитячі захврювання



ГРВІ
За статистичними даними, ГРВІ - найбільш поширене захворювання у дітей, особливо в ранньому віці в холодну пору року. На частку ГРВІ припадає 90% всіх інфекцій у дітей. У середньому протягом року дитя може захворіти респіраторною інфекцією до 6-8 разів. Така частота обумовлена тим, що організм ще не зустрічався з вірусом і не виробив антитіла до нього. Часті ГРВІ не є проявом імунодефіцитного стану у дитини, вони лише відображають частоту контакту з джерелом вірусної інфекції. Найчастіше зустрічаються респіраторні інфекції, викликані вірусами парагрипу, грипу, аденовірусами, ентеровірусів, ріносінцітіальнимі вірусами. Відомо понад 300 різновидів збудників ГРВІ , причому перехресного імунітету між ними немає.

ларингіт
Запалення гортані (ларингіт) - досить часте захворювання в ранньому віці. Різновидом його є круп або стенозуючий ларингіт, який може розвинутися на тлі респіраторної інфекції або мати алергічну природу. Частота виникнення пояснюється анатомічними особливостями: в області голосових зв'язок легко виникає набряк слизової, тому при запаленні, при накопиченні слизу, рефлекторному спазмі м'язів утруднюється проходження повітря при вдиху. Круп розвивається вночі, характеризується гавкаючим кашлем. Найбільш часто круп виникає у малюків в 2-3 роки при парагрипу, але його можуть викликати і аденовіруси та віруси. Факторами є надмірна вага тіла і алергічні проблеми у дитини.

Ентеровірусна інфекція
До часто зустрічається захворювання у малюків в перші 3 роки життя відноситься також інфекція, викликана ентеровірусами. Вірус дуже стійкий у зовнішньому середовищі, виділяється з організму хворого і вирусоносителя при кашлі і розмові, а також з випорожненнями. Зараження можливе повітряно-крапельним шляхом, контактно-побутовим (через іграшки та ін. Предмети), фекально-оральним шляхом (через їжу і воду) при недотриманні гігієнічних правил. Інкубаційний період дорівнює 2-10 дням. Лихоманка висока, може бути хвилеподібною. Інфекція характеризується симптомами ураження респіраторних і травних органів на тлі явищ інтоксикації. Так як вірус розмножується в лімфовузлах, то відзначається збільшення їх на шиї і в підщелепної області. Однією з ознак хвороби є висип на шкірі верхньої половини тулуба і рук у вигляді плям червоного кольору або бульбашок. Висип зникає через 4-5 днів, залишаючи легку пігментацію.

Кашлюк
Вакцина АКДС врятує від каклюшу. Ця бактеріальна інфекція викликається кашлюковою паличкою. Зараження повітряно-крапельним шляхом відбувається при тісному контакті з хворим, яким може стати і дорослий, так як імунітет після вакцинації відзначається тільки протягом 5-10 років. Особливо небезпечний коклюш для діток до 2 років. Поширеність хвороби знизилася за рахунок планової щеплення АКДС , але все ж вона часто реєструється в зв'язку з відмовою деяких батьків від вакцинації дитини.скарлатина Скарлатина - це гостра бактерійна інфекція, яка викликається стрептококом, характеризується появою ангіни, висипом, симптомами інтоксикації, лихоманкою і можливим розвитком алергічних і гнійно-септичних ускладнень. Захворюваність вище в осінньо-зимовий сезон. Після хвороби розвивається стійкий імунітет.

Скарлатина
Скарлатина - це гостра бактерійна інфекція, яка викликається стрептококом, характеризується появою ангіни, висипом, симптомами інтоксикації, лихоманкою і можливим розвитком алергічних і гнійно-септичних ускладнень. Захворюваність вище в осінньо-зимовий сезон. Після хвороби розвивається стійкий імунітет.

Краснуха
Вірусне не важке інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом інфікування. Хворіють діти старше року, так як раніше їх захищали отримані від матері антитіла. Контагиозність вірусу не висока, тому зараження відбувається лише при тісному контакті з хворим. Інкубаційний період дорівнює 2-3 тижнів. Вже в кінці цього періоду відзначаються легке нездужання і збільшення потиличних, задні-шийних і привушних лімфовузлів (відмітна ознака краснухи). Початок інфекції гостре з помірного підвищення температури. На слизової оболонки ротової порожнини з'являються рожеві плями. Потім з'являється висип на обличчі. Дуже швидко, протягом першого дня хвороби, вона поширюється по всій поверхні тіла, може супроводжуватися легким свербінням .



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

1:20
5 симптомів, котрі вказують на рак у жінок
15:30
Їжа, яка подарує вам красивий вигляд
9:30
Три звички, котрі призводять до утворення зморшок
19:30
Одяг та взуття, які приносять біль вашій спині
9:30
5 продуктів, котрі збережуть вашу молодість
13:30
5 звичок, котрі роблять вашу шкіру старішою
6:30
Необхідні обстеження для молочних залоз
15:30
4 заповіді здорового харчування для жінки
8:30
Причини, через які у жінки болить в районі тазу
1:20
Жіноча косметика, яка здатна викликати рак
7:30
Топ-5 продуктів для жіночої краси
10:30
Мінуси від використання губної помади
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
6:30
Коли через випадіння волосся варто йти до лікаря
7:30
5 найбільших помилок у догляді за волоссям
19:30
Що означає надмірна кровотеча під час місячних
12:30
Найкраща дієта для красивого волосся
6:30
7 переваг капусти для жіночого здоров'я
17:30
Чому в жінок депресія під час менопаузи
0:20
Переваги бурякового соку для жіночого здоров'я
17:30
Їжа для красивого волосся та нігтів
9:30
Скільки кроків на день треба робити жінкам
9:30
Чому виникає горбик на шиї
8:30
Конкретні проблеми, які приносить взуття на підборах
7:30
Чай, який позитивно впливає на здоров'я жінок
1:20
Чому жінки мерзнуть більше, ніж чоловіки
19:30
Вчені назвали хворобу, яку жінці можуть принести високі підбори
1:20
Каші, котрі найкраще підійдуть жінкам
22:30
Як можна боротися з випаданням волосся
15:30
Переваги та недоліки кератину для волосся
12:30
5 видів депіляції, які найчастіше обирають жінки
23:30
Позитивний ефект від полірування волосся
19:30
Як правильно наносити оливкову олію на волосся
9:30
Переваги масок для волосся з ефектом фарби
8:30
Правила догляду за пористим волоссям
6:30
5 порад, як відновити волосся після завивки
13:30
Причини виникнення темних кіл під очима
13:30
Три корисні правила для жінок, як голитися в інтимній зоні
9:30
4 гормони у жінок та за що вони відповідають
8:30
5 речей, від яких жінкам треба відмовитися влітку
Здоров'я в соцмережах: