Вросле волосся може з'являтися у чоловіків і у жінок в різному віці і доставляють безліч неприємних відчуттів і переживань. Найчастіше його вростання спостерігається у людей з кучерявим волоссям, але зіткнутися з такою проблемою може абсолютно кожна людина. Зазвичай вростання волосся являє собою тільки косметичний дефект, але в деяких випадках зростаючий в неправильному напрямку стрижень волосини може призводити до розвитку нагноєнь і значних запальних реакцій. Що ж таке вросле волосся? Чому воно з'являється? Як виглядає? І найголовніше - як позбутися від цієї делікатної проблеми?
волосся
Зазвичай до вростання волосся призводять такі процедури, як гоління або електродепіляція. Після таких маніпуляцій стрижень волосини стоншується, і йому стає складніше пробитися крізь шкіру назовні. Його частина, що залишається під шкірою, загинається і починає рости в іншому або зворотному напрямку. Вросле волосся частіше виникають в зоні, яка часто піддається гоління. Вросле волосся виявляють себе появою подразнення і появою потемніла або червоно-рожевої шишечки в області волосяного фолікула. Вони можуть бути одиничними або множинними. Найчастіше врослі волосся спостерігаються в області тих зон, які найбільш часто піддаються гоління або депіляції: обличчя, ноги, зона пахв або бікіні. Зовнішній вигляд таких шишечок з вросшими волоссям може змінюватися в залежності від того, наскільки глибоко вростає волосяний стрижень. При глибокому вростання в товщу шкіри може розвиватися виражена запальна реакція і гнійні ущільнення. Іноді в центрі шишечки можна помітити закручений всередину вросла волосся, а в деяких випадках його кінець може підніматися над висипанням.
Чому з'являється вросле волосся?
Лазерна епіляція залишається найбезпечнішою. Основна причина вростання волосся - гоління. Також до появи такої проблеми можуть призводити такі види депіляції: воскова; шугарінг; за допомогою електродепілятора. Під час таких процедур, на відміну від лазерної та фотоепіляції, видаляється лише стрижень волосини, але не його цибулина. Відбувається пошкодження волосяного гнізда, і шкірні покриви злегка грубіют. Ці зміни призводять до того, що зростаючий волосся дозріває під неправильним кутом, не може пробитися назовні і вростає в шкіру. Іноді причиною врослого волосся стає щільний шар вже відмерлих клітин шкіри. Вони щільно закупорюють просвіт волосяного фолікула, і стрижень волосини не може пробитися крізь них.
Як уникнути вростання волосся? Перед процедурою депіляції завжди необхідно проводити пілінг для позбавлення від ороговілих клітин шкіри.Важливо користуватися пінками для гоління гелями або пінками для гоління. Збривати або видаляти волосся за допомогою електродепіляторів потрібно тільки у напрямку їх росту (наприклад, від коліна до стопи). Після гоління або інших видів видалення волосся шкіру необхідно обробити спеціальними засобами після депіляції (лосьйоном або кремом). Після будь-якої процедури депіляції проводити пілінги кілька разів на тиждень і регулярно користуватися зволожуючими кремами. Не носити обтягуючі білизну або одяг. Віддавати перевагу білизні з натуральних тканин. Якщо якась процедура по депіляції (наприклад, воскова, шугарінг, видалення волосся електродепілятори або гоління) викликає вростання волосся, то необхідно відмовитися від неї, замінивши інший. При неможливості такої заміни провести лазерне видалення волосся або електроліз. Дотримання таких простих правил може істотно знизити ризик повторного вростання волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі