Лямбліоз - широко поширене протозойне захворювання, протягом якого може варіювати від субклінічної до важкої форми і виникає внаслідок ураження лямбліями тонкого кишечника і печінки.
лямбліоз
Джерела зараження лямбліями Основним джерелом інфекції є хвора людина. Однак встановлено, що лямблії паразитують в організмі кішок, собак, мишоподібних гризунів. Цисти лямблій виявляються в хлорованій воді з-під крана, в забруднених водоймах. Досить проковтнути всього 10 цист лямблій і при цьому мати зниження рівня кислотності шлункового соку, щоб заразитися лямбліозом.
У ряді випадків заражені лямбліями люди є "здоровими" носіями, але при цьому є джерелом інфекції.
Розрізняють три основні шляхи передачі лямбліозу: • водний • контактно-побутовий • харчової
Зараження лямбліями відбувається найчастіше при вживанні погано очищеної водопровідної води або води з відкритих водойм.Зараження здійснюється через забруднені цистами лямблій предмети побуту: білизна, іграшки, посуд. Можливе зараження лямбліями при вживанні інфікованих цистами харчових продуктів, особливо вживаються без термічної обробки (овочі, ягоди, фрукти).
У дорослих і дітей, що мають шкідливі звички, такі як кусання нігтів, олівців, ручок, практично в 100% випадків виявляються лямблії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою