Під зараженням гепатитом групи C прийнято розуміти процес інфікування печінкової тканини особливим вірусом, розвиток якого може набувати як хронічну, так і стрімку (гостру) форму.
У медичній практиці досить рідкісні випадки, коли гепатит вдається виявити на ранніх стадіях. Хвороба протікає латентно практично в 90% випадках і загострюється лише коли досягає свого апофеозу (запалення печінки).
Виявлення недуги відбувається або на виражених стадіях перебігу, або в момент інших медичних досліджень на визначення стороннього захворювання. Гепатит C руйнує печінку, змінює структуру органу, тому частим ускладненням гепатиту групи С вважають цирозне ураження печінки. Захворювання більше властиво молодим людям, медичним працівникам і людям, чиє життя пов'язане з постійним контактом з кров'ю (гемодіаліз, перитонеальний діаліз, переливання крові, ін'єкції і інші категорії), тому що зараження вірусом відбувається через кров хворого. Хвороба, як правило, протікає в безсимптомній формі з поступовим переходом в хронічну недугу.
У медицині прийнято розділяти симптоматичний комплекс для хронічного перебігу гепатиту на прояви самого вірусу і саме його вплив на печінку. Перші ступені розвитку гепатиту С не пов'язані з ураженням тканинних компонентів органу, його функція не порушується, тому пацієнти не відчувають особливого дискомфорту.
Тільки через деякий час пацієнт може відчути в повну силу запалення печінки. Але у багатьох людей різна чутливість, тому деякі заразилися вже на перших порах можуть відзначати такі симптоми: зміна температури тіла в бік збільшення і збереження цих значень (до 37,5 ° C); відчуття постійної втоми без видимих причин; швидке виснаження сил, поява больових відчуттів в суглобах, мігрені; почуття непрохідною тяжкості в правому підребер'ї; змінюється зір і здатність до запам'ятовування в гіршу сторону; жовтушність шкірних покривів (на ранній стадії в особливо рідкісних випадках).
Вилікувати народними засобами гепатит C повністю, зрозуміло не вийде, але значно поліпшити стан хворого при систематичному лікуванні представляється можливим. Всі кошти в домашніх умовах, включаючи фітотерапію, спрямовані на поліпшення функції печінки і провідність лікарських препаратів, на зняття первинних симптомів і реабілітацію пацієнта після гострої фази гепатиту.
Найефективнішими і найбільш відомими вважаються наступні способи:
Урсодезоксихолева кислота
Являє собою препарат, створений на основі жовчі китайського ведмедя ще в 1902 році. На тлі прийому лікарського засобу знижуються показники білірубіну, значно зменшується активність трансаміназ в печінці. Ліки на основі жовчі сприятливо впливають на загальний стан хворого, підвищуючи його працездатність, усуваючи стомлюваність і дратівливість. Препарат допомагає позбутися від сильної сверблячки .
Терапія медом
У меді міститься повний комплекс важливих елементів, сприятливо впливають на тканини печінки. Мед добре проводить жовч, перешкоджає запаленню печінкових тканин, добре впливає на стан органу в хронічній фазі перебігу хвороби. Перед використанням меду не зайвим буде пройти обстеження на визначення рівня шлункового соку. Мед слід приймати за 2-3 години до їжі тричі за добу, попередньо розчинивши його в склянці теплої води. Лікування гепатиту з медом краще проводить двічі на рік в літній і весняний періоди.
Мумійо
Мумійо справжнє диво в фармацевтиці. Бальзам застосовують в лікування практично всіх захворювань, включаючи печінку. Ефект при використанні мумійо завжди приголомшливий. Бальзам благотворно впливає на структуру тканини печінки, насичує киснем, сприяє виділенню вуглекислоти, зменшує рівень цукру в крові.