Дуже складно зустріти людину, у якої б жодного разу в житті не піднімалася температура. Багато захворювань супроводжуються цим симптомом, особливо можна виділити застуду як одну з досить поширених причин підвищення температури. Слід знати, що температура - це реакція самого організму на запальні процеси, що виникають із-за різних хвороб. Однак висока температура часто приносить людині неприємності і призводить до ще більшого погіршення самопочуття.
Для того щоб знизити температуру існують різні засоби, їх умовно можна поділити на три групи:
- Домашні або народні методи;
- Жарознижуючі препарати, які продаються в аптеці;
- Більш серйозні препарати, які застосовують лікарі у важких випадках.
Для зниження температури в домашніх умовах можна, звичайно, купити спеціальні жарознижуючі препарати, але вони мають цілий ряд протипоказань, особливо у дітей. Також не рекомендується приймати таблетки при відносно невеликій температурі (до 38 градусів). У цих випадках збити її можна за допомогою народних засобів, які діляться на ті, які вживаються всередину, і зовнішні засоби.
Найбільш відомим з цих методів є обтирання розчином спирту або горілкою. Він полягає в легкому промоканні всього тіла сильно розведеним спиртом або розчином горілки в воді в пропорції 1: 1. Можна використовувати також короткочасні компреси на чоло, під колінами, на віски, стопи і так далі. Такий спосіб досить ефективний навіть при боротьбі з високою температурою, проте важливо пам'ятати, що він підходить тільки для дорослих.
Для дітей краще використовувати в цих цілях столовий або яблучний оцет. Столовий оцет розводять, виходячи із пропорції: дві ложки 9% оцту на літр води. У цьому розчині можна, наприклад, змочити носочки і надіти на дитину.
При надвисокої температури (понад 40 градусів) хворому необхідно встати під крижаний душ, і йому відразу ж потрібно викликати швидку допомогу, тому що при такій температурі існує реальна загроза життю.
Щоб збити температуру, потрібно добре пропотіти. Чудовими помічниками в цьому стануть потогінні рідини. Найбільш популярні в народі це: чай з малиною або липовим цвітом, морс з журавлини, брусничний сік, відвар шипшини, чай з квіток пижма, чай з лимоном.
Такі чаї можна приготувати перед вживанням або заварити в термосі і приймати протягом всього дня. Важливо, щоб прийняте пиття не було пекучим, гарячим або занадто холодним. Для більш ефективного потовиділення необхідно багато пити.
При зниженні температури не забувайте, що хвороба не пройшла і хвора людина все ще потребує постільного режиму, а приміщення, в якому він знаходиться, має регулярно провітрюватися. І найважливіше, пам'ятайте, що якщо температура досягає високих позначок, тримається досить довго або підвищується регулярно протягом декількох днів, необхідно обов'язково звернутися до лікаря.