Легкий вітерець з вікна або люка в громадському транспорті, протяги, кондиціонер, одяг не по сезону, - всі ці повсякденні явища можуть стати причиною того, що у вас з'явиться біль в шиї. Люди, які не пов'язані з медициною, кажуть, що у них "продуло шию", а лікарі називають це захворювання "шийним міозитом". Це досить часто зустрічається захворювання може розвиватися у людей будь-якого віку. При його появі відбувається запалення скелетних м'язів, і людина скаржиться на біль, яка може бути дуже інтенсивною і посилюється при русі, дотику або натисканні, і освіту ущільнень в деяких ділянках м'язів шиї. Терапія міозита може бути традиційною (за допомогою різних лікарських мазей і гелів) або народною.
Що робити якщо продуло шию?
Почати лікування шиї потрібно з перших симптомів.Буде краще, якщо лікуванняпризначить лікар, але в окремих випадках, коли хворий не може звернутися за медичною допомогою, можна спробувати самостійно впоратися з хворобою. Традиційні способи лікування шийного міозиту полягають в дотриманні таких рекомендацій: -Забезпечити максимальний спокій м'язам шиї і частіше розслаблятися. - Спати на зручній подушці. Наносити зігріваючі мазі . І після нанесення укутати шию теплим шарфом. -При відсутності зігріваючих мазей можна накласти зігріваючий горілчаний компрес. -Виключити протяги і різкі перепади температури. -Для усунення запалення м'язів приймати всередину нестероїдні протизапальні засоби. -Проводити легкий самомасаж: легкими рухами злегка розминати м'язи шиї і спини після нанесення мазі. -При запаленні лімфовузлів масаж проводити не можна. - При підвищенні температури до жарознижувальних засобів. - При нестерпних болях звернутися до лікаря для проведення новокаїнової блокади. При запаленні лімфовузлів негайно звернутися до лікаря.
Якщо лікування не приносить полегшення протягом 2-3 днів, то необхідно обов'язково звернутися до лікаря. У деяких випадках міозит може викликатися інфекцією або ускладнюватися гнійної формою. При інфекційному міозиті хворому необхідно призначення курсу антибактеріальної терапії, а при гнійному - проведення операції (в окремих випадках).