Під час серцевого нападу людина відчуває сором у грудях, немов там ніби щось горить, тисне. Цей біль нерідко загострюється після фізичного навантаження або емоційного стресу. Вона може перейти на спину, шию, щелепи або руки. Часто супроводжується рясним потовиділенням, запамороченням, нудотою, утрудненим диханням, плутаним пульсом.
Крім того, на користь серцевого нападу каже і факт нашого перебування в групі ризику. Сюди відносяться курці, а також особи, які страждають від діабету, ожиріння, високого холестерину або ті, у яких в родині було багато випадків захворювань серця. Нарешті, серцеві напади у чоловіків часто трапляються після 45 років, а у жінок після 55.
Варто врахувати і такий чинник, як тривалість болю. Печія може мучити вас годинами, а серцевий напад навряд чи триватиме довше півгодини.
Якщо біль викликаний "травними" причинами, то вона часто виникає після вживання будь-якої жирної або гострої їжі. Людина змінює положення (наприклад, встає або лягає), після чого у нього в грудях виникає різкий і гострий біль. До речі, горизонтальне положення тільки посилює її. Шлунковий сік іноді потрапляє в стравохід, і у нас в роті з'являється кислий присмак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке мікроінсульт і його симптоми