Симптоми виразки шлунка. Для виразкової хвороби характерні сильні больові відчуття, блювота, печія. Під час загострення захворювання з'являються голодні болі (вони припиняються через 30-60 хвилин після прийому їжі). Досить частим симптомом є нічний біль.
При діагностиці перш поряд з симптомами, розглядаються дані фіброгастроскопічного дослідження (фіброгастроскоп), рентгенограма. Для повної картини необхідний аналіз шлункового соку, біопсія.Перебіг хвороби без лікування тривале, характеризується осінніми та весняними загостреннями.
Лікування виразки шлунка.Під час загострення хворих госпіталізують. Харчування хворих під час лікування ділиться на три етапи. При госпіталізації, в перший тиждень лікування захворювання, призначається дієта № 1а, у другий тиждень - дієта № 1б, в останні сім днів госпітального лікування призначається дієта № 1.
До відкриття хелікобактер пілорі лікування будувалося на антацидних препаратах (альмагель, окис магнію і інші), в'яжучих і обволікаючих препаратах і спазмолітичних (но-шпа, папаверину гідрохлорид). В даний час при лікуванні виразки проводиться курс лікування антибіотиками і противиразкових препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування запору народними засобамиОписувати конкретні схеми лікування не представляється можливим, так як лікування може бути нестандартним і залежати від дуже багатьох чинників, таких як вік пацієнта, його загальний фізичний стан, наявність супутніх захворювань шлунково-кишкового тракту (гастрити, дуоденіти та інші). Виразка шлунка це досить серйозне захворювання, яке може закінчитися смертю хворого, тому ні в якому разі не рекомендую вам займатися самолікуванням. Обов'язково пройдіть діагностику, зверніться до лікаря. І тільки потім можна в залежності від усіх лабораторних та інших даних призначати курс терапії. Також рекомендую ознайомитися зі статтею "Народні засоби лікування виразки", в якій доступно викладений матеріал про найефективніші способи лікування захворювання. Народні рецепти краще застосовувати в поєднанні з лікарською терапією, прописаної вам лікарем.