Труднощі в діагностиці цього захворювання пов'язані зі стертою симптоматикою і функціональним дублюванням навантаження другий ниркою. Однак запальний процес в нирковій мисці, який не отримує адекватного лікування здатний привести до виникнення і розвитку захворювань, пов'язаних з інвалідизацією і ранньою смертністю. Тому діагностика хронічного пієлонефриту повинна бути своєчасною і професійною.
Кожна людина повинна знати основні симптоми, які супроводжують хронічний запальний процес в нирках. Диференціювати діагноз хронічного пієлонефриту, симптоми якого схожі на гломерулонефрит і поперековий остеохондроз - справа лікаря. Вам, як простій людині, для збереження свого здоров'я необхідно знати основні симптоми, за якими ви можете запідозрити наявність у себе того чи іншого захворювання.
Симптоми пієлонефриту:
-на стороні ураженої нирки пацієнт відчуває постійний тупий біль (відміну від остеохондрозу - біль односторонній найчастіше);
- підвищення температури тіла (обережніше, цей симптом проявляється тільки у 20% хворих);
- постійна слабкість; часті напади нудоти і блювоти;
-зміни шкірних покривів, їх сухість, ламкість волосся;
-присмак ацетону в роті на пізніх стадіях захворювання.
Мабуть, це всі симптоми, якими може проявлятися хронічний пієлонефрит. Тепер ви розумієте, чому його так важко діагностувати? Діагностика хронічного пієлонефриту грунтується на зборі анамнезу і лабораторних дослідженнях. Основу складають: загальний аналіз сечі; аналіз сечі по Нечипоренко; аналіз сечі на вміст бактерій; рентгеноскопія нирок; УЗД нирок .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим небезпечний пієлонефрит під час вагітності?