Фарингіт називають запальний процес, який вражає слизову оболонку глотки. Розрізняють гостру і хронічну форму захворювання.
фарингіт
Клінічна картина гострої форми хвороби виражена: сухістю, першінням і печінням в горлі; болем при ковтанні їжі; загальною слабкістю; субфебрильною температурою; шийні лімфатичні вузли злегка збільшені, при пальпації - болючі. Які ж симптоми при хронічному фарингіті?Хворі з цією формою хвороби скаржаться на відчуття стороннього тіла в горлі, або так званої "грудки", так само вони скаржаться на дряпання, сухість і першіння в горлі. Через це почуття у пацієнтів виникає завзятий непродуктивний кашель, під час якого вони намагаються відкашляти слиз, що скупчився на задній стінці горла. У хворих з'являється захриплість і втома голосу. Така симптоматика характерна для катарального і гіпертрофічного фарингіту. При атрофичній формі хворий відчуває гострий біль в горлі, що поєднується з різкою сухістю. На задній стінці глотки утворюються гнійні кірки. Такі ж атрофічні процеси можуть одночасно протікати в носі і в носоглотці.
Для зрошення горла використовують різні аерозолі, в складі яких присутні препарати з протизапальною і антибактеріальною дією. Показані антигістамінні засоби, лужні інгаляції. Антибіотики застосовують у разі підвищення температури, а також з профілактичною метою для запобігання низхідним інфекціям та гнійним процесам. Що потрібно знати: спектр антибактеріальних засобів дуже широкий, і який препарат потрібен, саме, вам, повинен вирішувати тільки лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини