Нервовість і стресТравма щоки може бути шкідливою звичкою. Коли людина нервує, відчуває стрес, хвилювання, напругу, можуть з'являтися неконтрольовані рухи, дії. Кусання губ або щік часто зустрічається у дітей і підлітків, рідше - у дорослих людей. Потрібно розуміти, що у великій мірі боротьба з такою звичкою лягає на плечі самого пацієнта. Рекомендується в таких ситуаціях прийом седативних препаратів: настойки валеріани, пустирника, півонії, гомеопатичних препаратів.
БруксизмДеякі люди уві сні сильно стискають щелепи до появи скрипу або скреготу. Причин розвитку бруксизму безліч. Наприклад, у дітей часто так проявляється глистяні інвазії, у дорослої людини - стрес, хвороби шкіри, скронево-нижньощелепного суглоба, перевтома, спадкова схильність. В результаті такого явища не тільки відчувається втома м'язів, що стискаються щелепи, особливо в ранкові години, а й з'являються травми слизової оболонки. Зуби стираються, знижується висота нижньої третини обличчя, заглиблюються лицьові складки. При бруксизмі прикусування щоки може спостерігатися не завжди, а лише у разі зсуву щелеп відносно один одного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбілюємо зуби домаЛікуванняГостра травма щоки в результаті прікусування після анестезії лікується місцево. Призначають протизапальні, загоююючі мазі, масла. При великій глибині поразки проводять аплікації ферментів. Якщо причина прикусування щоки в неправильно розташованому зубі мудрості, можна спробувати пришліфувати (закруглити) гострі краї горбів цього зуба або його видалити. При появі постійної травми слизової оболонки після лікування зубів або протезування краще звернутися за консультацією до стоматолога. Неправильний прикус вимагає виправлення. Видалення зуба в такому випадку не вирішить проблему. Необхідно тривале носіння ортодонтичної конструкції (брекетів, пластинок) для зміни положення зубів. Нервове напруження, стрес можна пробувати знімати перед сном за допомогою заспокійливих ванн з морською сіллю, травами. При бруксизмі в деяких випадках виготовляють захисні капи на зуби для носіння вночі, які не дають пацієнтові сильно стискати щелепи і прикушувати щоку. Для виявлення причини постійного прикусування щоки потрібно звернутися до лікаря. Починати лікування краще з консервативних методів, що щадять, а при їх неефективності - видаляти причинний зуб, міняти пломби або протез.