Осіння алергія може виникати при попаданні рослинного пилку в організм через дихальні органи людини. При цьому імунна система активно починає виробляти антитіла, що атакують чужорідні клітини (алергени), що, власне і призводить до виділення в кров гістаміну. А вони, в свою чергу і є причина алергічного синуситу, очних подразнень і інших алергічних проявів.
Грибок цвілі - це друга часта причина осінньої алергії. Спори цього грибка здатні поширюватися на сто кілометрів навколо від точки їх розмноження. І крім закритих приміщень з високою вологістю (підвали, ванні кімнати, санвузли та ін.) Цвіль в осінній період відмінно живе серед опалого листя, на коренях і стовбурах дерев, загалом, скрізь, де є скупчення сміття і висока вологість.
Діагностика осінньої алергії відбувається за певною схемою, яка аналогічна діагностування інших видів сезонних алергій. На початку лікар - алерголог збирає детальний анамнез, потім призначає лабораторне дослідження крові і проводяться шкірні проби на виявлення певного виду алергенів.
Кров забирається на аналіз, який носить назву радіоаллергосорбентний тест. В результаті даного дослідження визначається загальна кількість антитіл, які містяться в крові і реагують на певний вид алергенів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гіпоалергенна дієта для дітейПрофілактика
До профілактичних методів осінньої алергії відносять заходи, що попереджають контакти з алергенами. Сюди відносяться мінімізація знаходження людини на вулиці в осінній період, чистка килимів і чохлів м'яких меблів в домі (оскільки саме там добре розмножуються пилові кліщі), чистка повітряних фільтрів, і інші.