Гнійні запальні захворювання щелепно-лицевої ділянки найчастіше є ускладненнями карієсу. Залежно від ступеня тяжкості вони розташовуються в наступному порядку: періостит, абсцес, флегмона.
Термін "флюс" - німецького походження, він означає "потік, течію". Зараз ви не почуєте його ні від одного професіонала-стоматолога: флюс раз і назавжди перейменований в одонтогенний періостит. Це найбільш часта "нагорода" терплячих пацієнтів, довгий час уникали стоматолога.
Найчастіше винуватцем периостита стає уражений карієсом зуб. Однак не виключено, що вся справа в механічній травмі (забитті) або запаленні ясенної кишені - простір між зубом і яснами. У будь-якому випадку у виникненні флюсу замішана інфекція, яка і провокує розвиток гнійного процесу.
Як було сказано вище, найчастіше причина одонтогенного періоститу криється в хворому зубі. Від верхівки зуба гній проробляє собі канал в кістковій тканині, прагнучи вирватися назовні, і проривається через кістку, зупиняючись під окістям верхньої або нижньої щелепи (по латині - periostum). Саме звідси і пішла назва періостит.
Про періодонтит кажуть коли:
-зубний біль носить постійний характер,
-біль посилюється при натисканні на зуб, жуванні або при спробі постукати по зубу будь-яким предметом (виделкою, наприклад),
-зуб сильно зруйнований,
-раніше цей зуб лікували з приводу пульпіту.
Якщо симптоми, перераховані вище, супроводжуються набряком тканин, що оточують зуб, припуханням щоки з боку хворого зуба - це вже періостит. Особливо важкі випадки періостита можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 порад стоматологія для красивої посмішкиЛікуванняЯкщо з Вами трапилася така неприємність, терміново біжіть до лікаря-стоматолога. Лікування періоститу виглядає так: під анестезією роблять розріз в порожнині рота, випускаючи гній. У розріз вставляють гумову смужку - дренаж. Після цього пацієнтові призначаються антибактеріальні і протизапальні засоби.