Ознаки отруєння алкоголем-відсутність самокритики і переоцінка своїх можливостей (людина не визнає, що п'яна, і продовжує випивати);
-порушення координації рухів,
-розлад уваги;
-гучна і нечітка мова;
-розкріпачення інстинктів, контрольованих в тверезому стані (статевого, харчового і ін.);
-уповільнення пульсу - менше 60 ударів в хвилину;
-почервоніння обличчя,
-посилення потовиділення;
-нудота і блювота.
Якщо не припинити вживання алкоголю, то ознаки отруєння поглиблюються, і можливе настання алкогольної коми. Людина втрачає свідомість, у неї знижується температура тіла, звужуються зіниці. Можливо мимовільне сечовипускання і дефекація, рясна блювота. В такому стані порушується діяльність серцево-судинної і дихальної систем. У постраждалих частішає пульс, він стає ниткоподібним (погано прощупується), дихання стає шумним. Можливе рясне відділення слини і слизу, іноді у вигляді піни.
Перша допомога при отруєнніПри появі перших ознак алкогольного отруєння слід промити потерпілому шлунок від тієї кількості алкоголю, яке ще не встигло всмоктатися в кров. З цією метою потрібно викликати у людини блювоту. Якщо людина перебуває у свідомості, то їй необхідно запропонувати випити кілька склянок кип'яченої води кімнатної температури і механічно спровокувати приступ блювоти. Промивати шлунок слід до тих пір, поки замість блювотних мас у потерпілого не потече вода.
Після промивання шлунка необхідно випити солодкий чай з лимоном, натуральну каву або молоко і прийняти активоване вугілля (1 таблетка на кожні 10 кг ваги людини). Постраждалого необхідно зігріти, приклавши до ступнів і кистей рук теплу грілку. Якщо людина знаходиться без свідомості, то необхідно терміново викликати бригаду швидкої медичної допомоги. Щоб привести потерпілого до тями можна піднести до його носа вату, змочену нашатирним спиртом. Якщо нашатирного спирту немає під рукою, то можна розтерти хворому вуха, забезпечивши таким чином приплив крові до голови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість причин чому чоловік не хоче сексу Також потрібно забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення, відкривши вікно. Не можна починати промивання шлунка і насильно змушувати пити сорбенти, якщо людина є неадекватною або знаходиться без свідомості. Якщо у потерпілого, що знаходиться без свідомості, почалася блювота, то слід повернути його голову набік для того, щоб уникнути попадання блювотних мас в дихальні шляхи. У важких випадках можлива навіть зупинка серця. У такій ситуації необхідно відразу ж починати реанімаційні заходи (непрямий масаж серця), не чекаючи приїзду бригади швидкої допомоги.