Позбутися від мозолів в домашніх умовах можна, причому це не зажадає великих тимчасових і фінансових витрат. Для лікування можна використовувати як лікарські препарати, що продаються в аптеках без рецепта, так і народні засоби, яких безліч.
Лікування мокрих мозолів Лікування мокрих і сухих мозолів дещо відрізняється, але в обох випадках починати його потрібно з усунення причинного фактора: необхідно перестати носити незручне взуття, при необхідності придбати шкарпетки без швів, вишивок та інших декоративних елементів, які можуть натирати або здавлювати шкіру. Незважаючи на те що мокрий мозоль утворюється набагато швидше за сухий і приносить людині більший дискомфорт, вилікувати його легше. Мокрі мозолі не слід самостійно розкривати і, тим більше, зрізати шкіру над ранковою поверхнею (такі дії можуть призвести до потрапляння в рану інфекції). Сам міхур і шкіру навколо нього потрібно обробити спиртом, розчином фурациліну або перекисом водню, бажано не наклеювати на мозоль лейкопластир (але якщо немає можливості змінити натирати взуття, то, звичайно, краще використовувати пластир, щоб не травмувати мозоль ще більше).
Обробляти мозоль потрібно кілька разів на день, і звичайно ж, слід виключити подальше травмування. Навіть після самостійного розкриття мозоля не можна видаляти шкіру, яка утворювала міхур. Пошкоджене місце на шкірі можна кілька разів на день змащувати саліцилової маззю, яка допоможе підсушити мозоль і запобігти потраплянню інфекції в ранку. Для швидкого і ефективного лікування мокрих мозолів можна скористатися спеціальним мозольним пластиром, який не слід плутати з простим бактерицидним пластиром.Будь-які засоби для лікування мокрих мозолів наносяться на чисту суху поверхню, тому перед нанесенням мазі або наклеюванням пластирів необхідно вимити ноги з милом і добре посушити шкіру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Варто вчасно лікувати свої зубиЯк лікувати сухі мозолі на ногах? Сухі мозолі на ногах також можна вилікувати в домашніх умовах; якщо мозолі застарілі, то може знадобитися не одна процедура. Видалення сухих мозолів проводиться механічно після їх розм'якшення. Для розм'якшення мозолів можна використовувати мазі і пластирі, до складу яких входять речовини, що володіють кератолічними властивостями. Найпростіший і бюджетний варіант - саліцилова мазь або розм'якшувальний крем з сечовиною, можна також придбати в аптеці креми.