Обговорювати цю тему, в більшості випадків, люди не готові, але реально виявляється, що проблема набагато серйозніша. І вона в тому, що діагноз "пітливі ноги" часто можна поставити людині, яка не сильно потіє, миє ноги кілька разів на день, регулярно пере шкарпетки і притирає взуття зсередини.
Причина неприємного запахуПричина неприємного запаху ніг (і пахв теж) - бактерії і грибки. На тілі кожної людини їх безліч. При підвищеній пітливості, недотриманні правил гігієни вони інтенсивно розмножуються і поселяються на шкірі великими колоніями. Саме продукти життєдіяльності деяких мікроорганізмів і дають неприємний запах. Іноді така неприємність трапляється через деякий час після походу в гості, де господарі пропонують свої тапочки.
Як усунути запах нігЯкщо людина реально неохайна, то їй можна порадити тільки одне - піди і вимийся. А як усунути проблему, коли звичайні засоби гігієни не допомагають? Шляхи позбавлення від неприємного запаху ніг є різні, але діяти потрібно в усіх напрямках в комплексі. Основні завдання всього три:
-Очисти ступні від бактерій і грибків
-Зменшити пітливість, це сприяє розмноженню мікроорганізмів.
-Усунути джерела нового зараження
Очистити ступні можна ретельним миттям з антибактеріальним милом, нігті обов'язково коротко обрізати. Ступні бажано протерти серветкою, змоченою спиртом. Якщо у вашій аптечці є спиртова настоянка календули, ехінацеї, то цілком підійде і це. Обов'язково перевірити нігті і шкіру на наявність грибкових захворювань, якщо є підозра на грибок нігтів - негайно пролікувати. Дуже корисні содові ванночки для ніг. Звичайна харчова сода - ефективний протигрибковий засіб. Кілька таких ванночок можуть позбавити від проблеми неприємного запаху ваших ніг.
Зменшити пітливість ніг. Це найбільш складне завдання. Саме піт є тією сприятливим середовищем, яку дуже люблять мікроорганізми. Основні шляхи зменшення гіпергідрозу ступень:
-Не користуватися дешевим взуттям зі штучної шкіри. У ній ступні вже через годину стають мокрими.
-Не користуватися синтетичними шкарпетками. Шкарпетки з натуральної пряжі краще і швидше вбирають вологу.
-Як можна більше часу тримати ступні відкритими на повітрі. Влітку корисно ходити босоніж, шкіра при цьому грубіє і менше потіє.
-Частіше мити ноги з милом, воно підсушує шкіру.
-Використовувати аптечні засоби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми глистів у дітейДуже важливо подбати про те, щоб уникнути повторного зараження. Стара взуття служить джерелом нової інфекції, її краще замінити. Шкарпетки теж купити нові, їх регулярно прати в гарячій воді, сушити бажано на сонці. Домашні тапочки обов'язково замінити.
Якщо немає можливості купити нове шкіряне взуття.