Всі коли-небудь стикалися з ситуацією, наприклад, в транспорті, коли одним людям нестерпно жарко, а іншим холодно і дме з вікна. Здавалося б, хтось скаржиться на зло. Але немає, вчені запевняють, що різні люди по-різному сприймають одну і ту ж температуру. В середньому людина витрачає величезну кількість енергії - цілих 75% лише на те, щоб підтримувати стабільну температуру тіла, незважаючи на погодні умови.
Фахівці відзначають, що саме бажання зігрітися стало своєрідним двигуном прогресу: людина винайшла одяг, навчився будувати будинки, розводити і підтримувати вогонь. Це сталося після того, як людська раса покинула екваторіальну зону і почала заселяти інші материки. До речі, те, що жінки швидше мерзнуть - зовсім не кокетство. Експерти довели, що прекрасна стать насправді здатна відчувати холод сильніше чоловіків. Це пов'язано з тим, що в жіночому організмі краще зберігається тепло зважаючи на досить рівного розподілу підшкірного жиру. Це забезпечує підтримку нормальної температури внутрішніх органів, але одночасно кров, яка приливає до внутрішніх органів, не встигає доливати до рук і ніг.
Ще в 1998 році вчені з'ясували: температура тіла у жінок на 0,4 градуса вище, ніж у чоловіків, але при цьому руки і ноги у них на 2,8 градуса холодніші. На сприйняття холоду у жінок впливає також стадія менструального циклу, протягом якого температура внутрішніх органів може стає вище або нижче на один градус за Цельсієм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини сльозовиділення очейДо речі, всупереч поширеній думці, що повних людей гріють їх жирові накопичення, це не так. Худі люди мерзнуть набагато повільніше, ніж ті, хто страждає від надмірної ваги. Найтепліше в холодну пору року спортсменам, оскільки у них відмінна циркуляція крові. Набагато гірше переживають морози курці, а також втомлені люди. До речі, замерзнути набагато простіше уві сні, адже саме тоді температура тіла знижується до можливого мінімуму.