Давайте почнемо з теорії:
Астма має три форми:
1. Інфекційно-залежна, коли алергеном є мікроб, який постійно живе в легенях, наприклад при хронічному бронхіті.
2. Атопічна, коли алергія на якийсь компонент повітря, наприклад на пилок рослин або котячу шерсть у власників кішки.
3. Змішана, коли є обидва чинники: і мікроб, і алергія на компонент повітря.
Отже, нам потрібно оцінювати 2 фактора: не тільки здатність викликати алергію, а й вплив на мікроорганізми. З цих позицій і давай подивимося на компоненти рідини:
1. Нікотин. Теоретично може викликати алергію, але практично ні разу не викликав. Якщо при палінні тютюну не було алергії на нікотин, то і при використанні електронної сигарети теж не повинно бути.
2. Пропіленгліколь не може викликати алергію навіть теоретично. При електронному курінні відбувається зрошення слизової аерозолем пропіленгліколя. При малій кількості аерозолю (1-2 мл пропіленгліколю на добу) бактерицидний ефект, що служить профілактикою захворюваності і прискорює одужання при будь-яких "застудах"; в разі інфекційно-залежною астми це теж корисно. Якщо кількість пропіленгліколю буде більше, за рахунок місцевоподразнюючої дії збільшиться вироблення бронхіальної слизу, яка може служити живильним середовищем бактеріям; в цьому випадку важко розрахувати який ефект буде переважати: бактерицидний або посилює бронхіальну секрецію.
3. Гліцерин. Алергія на гліцерин неможлива навіть теоретично. Дія подібно з дією пропіленгліколя.
4. Ароматизатори. Нехай нас не обманюють слова, що всі ароматизатори для електронних сигарет харчові. Там половина підручника органічної хімії, і не менше половини компонентів ароматизаторів можуть викликати алергічні реакції, невелика частина компонентів ароматизаторів може служити живильним середовищем для зростання бактерій.
5. Домішки, що містяться в нікотині, пропіленгліколь і гліцерині. За спостереженнями (півтора року, кілька десятків астматиків) ризик обважнення перебігу бронхіальної астми при використанні брудних компонентів рідини пропорційний масовій частці цього компонента. Тобто, ризик від низькоякісного пропиіленгліколя вище, ніж від низькоякісного гліцерину приблизно вдвічі (при використанні традиційних складів суміші для електронного куріння).
Отже, що можна порекомендувати астматики, що намагається перестати палити за допомогою електронної сигарети:
1. Використовувати рідини американських, європейських чи російських виробників: у цих країнах контроль якості на кілька порядків вище, ніж в Китаї. Вибирати по можливості великих виробників рідини: великі виробники можуть дозволити собі проводити власний контроль якості, не довіряючи "сертифікатам якості" китайських постачальників.
2. Перш ніж використовувати рідину для заправки картриджа своєї електронної сигарети, оцініть запах рідини. Гліцерин і пропіленгліколь взагалі не мають запаху, нікотин в низькій концентрації має легкий "тютюновий" запах, в більш високій концентрації запах нагадує запах попільнички або гарячої гуми. І навіть у разі використання ароматизаторів, не повинно бути ніяких запахів розчинників або схожих на запах розчинника для фарби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні правила дієти при циститі3. По можливості уникати перезаправленних картриджів, якість рідини в них як правило ніким і ніколи не перевіряється; вибіркові дослідження, проведені FDA 2 роки тому, виявили множинні сторонні домішки в 7 зразках з 16, представлених на експертизу, з числа імпортованих на той момент в США.