При зіткненні з циститом багато пацієнтів за допомогою кваліфікованих лікарів або самостійно починають лікуватися усілякими медикаментами і спеціально підібраними трав'яними зборами. Вони просто не знають, що собі також можна допомогти зміною звичного харчування.
Циститом (хронічним або гострим) називають запальний процес, який розвинувся в слизовій оболонці сечового міхура, що супроводжується розладом його функції. У ролі безпосередніх причин його виникнення можуть виступати як інфекційні (кишкова паличка, стафілококи, ентеробактерій, трихомонади, віруси, паразити та ін.), так і неінфекційні фактори (дефіцит ряду гормонів у жінок з клімаксом, гострі і кислі продукти, надмірне захоплення засобами інтимного догляду, зневага гігієною і ін.).
цистит
Дієта Продумане лікувальне харчування здатне: зменшити прояви інтоксикації; призупинити розмноження хвороботворних мікробів; знизити або запобігти зайве роздратування сечоміхуреві слизової; зменшити або попередити випадання кристалів в сечових шляхах і нирках; підняти сануючу активність антибактеріальних ліків.
Інтоксикаційний синдром, який може проявлятися підйомом температури, м'язовими болями, загальним нездужанням, нудотою або головним болем, при циститі спостерігається рідко. Він зазвичай свідчить про серйозність запального процесу. У таких випадках досвідчені дієтологи і урологи рекомендують: влаштувати один або два вегетаріанських дня (продукти переробки тваринних білків можуть сприяти збільшенню інтоксикації), протягом яких пацієнти повинні їсти пюре з варених овочів ( моркви, цвітної капусти, буряка, кабачків і ін), печені в мікрохвильовці чи духовці яблука, свіжі добре дозрілі ягоди і фрукти; збільшити добову кількість рідини, що випивається (при відсутності серйозних серцевих недуг і декомпенсованих хвороб нирок слід пити воду, морс, сік, кисіль або чай не тільки під час вживання їжі, але і між їжею, натщесерце, перед сном вночі і перед будь-яким сечовипусканням); з'їдати невеликі порції їжі тільки в період нормалізації або значного зниження температури.
Щоб зупинити активне розмноження бактерій (бактеріостатичний ефект) пацієнтам радять пити напої з ягід, які багаті бензойної та гіппурової кислотами. Такими чудовими природними ліками є журавлина.
Будь-яке роздратування запаленої слизової при циститі веде до посилення дизуричних розладів (нетримання сечі, раптові нестримні позиви на сечовипускання, часті і / або хворобливі сечовипускання і ін.). Тому необхідно усунути з раціону всі страви і продукти, які є потенційними подразниками. Ними є: гострі приправи і прянощі (перець, гірчиця, хрін, кетчуп тощо); страви або продукти з надлишком ефірних речовин (часник, редис, крес-салат, редька, селера, ріпчаста і зелена цибуля, петрушка, м'ясні чи рибні бульйони, гриби, копченості та ін.).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою