Знайдеться небагато людей, які не стикалися з проблемою набряків під очима, як мінімум вранці, після галасливого і веселого вечора або після душевних травм і потрясінь, що супроводжуються рясними сльозами. Щоб відрізнити нормальний, фізіологічний процес набряклості очей від патології (коли припухлість є симптомом того чи іншого захворювання) необхідно ретельно проаналізувати цю проблему.
Причин, за якими набрякає верхня або нижня повіка, безліч:Запальний процес. Основними характерними ознаками якого є наступні симптоми: шкірні покриви гіперемійовані (відзначається яскраво виражене почервоніння шкіри повіка), температура в області повіка підвищена (локальне відчуття жару) і виникають неприємні, хворобливі відчуття при пальпації області. Причинами запалення повік можуть бути різні захворювання - бешиха, фурункульоз, ячмінь, халязіон, та ж банальна застуда або нежить. Найчастіше уражається верхня повіка. Але не варто забувати про поруч розташованих органах і системах - при гаймориті, фронтите, менінгіті, запаленні зубів цілком також можливий розвиток набряку верхнього або нижнього століття.
Набряки як симптом захворювань внутрішніх органів або систем. Відзначаються при захворюваннях щитовидної залози, гіпофіза, серцево-судинної системи, патологіях нирок, порушеннях венозного відтоку. Такі набряки мають специфічний розвиток і перебіг. Процеси, які локалізуються частіше в області нижньої повіки, найбільш явно проявляються вранці, зі зниженням інтенсивності припухлості на протязі дня є ознакою ниркової патології, але ввечері така набряклість сигналізує про порушення серцево-судинної системи. При захворюванні органів або систем набряки мають, як правило, симетричну локалізацію (з'являються під правим і лівим оком одночасно). Якщо є підозра, що набряки є одним із симптомів якоїсь більш серйозної патології, необхідно звернутися до фахівця для уточнення природи їх появи.
Набряки як прояв алергічної реакції організму. Як правило, локалізація таких набряків - верхня повіка. Припухлість частіше виникає з одного боку обличчя, характеризується блискавичним розвитком і таким же швидким закінченням.
Порушення венозного і лімфатичного відтоку. Різні хірургічні маніпуляції в області голови, а особливо обличчя, в тому числі і косметичні (наприклад, омолоджуючі) процедури в зоні навколо очей можуть призвести до порушення відтоку лімфи і венозної крові. Що, в свою чергу, веде до накопичення міжклітинної рідини і розвитку набряків під очима.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можливе лікування травами гормонального збою?У будь-якому випадку причин набряку очей є багато. Вам слід звернутися до лікаря, якщо даний симптом не зникає.