Про користь картопляного соку в лікуванні захворювань травної системи відомо давно. Цей продукт захищає слизові оболонки шлунка від пошкоджень, знижує підвищену кислотність. Володіючи легкою анестезуючою і протизапальною дією, сік коренеплоду здатний позбавити від хворобливих відчуттів при виразці, а також сприяти її швидкому загоєнню. Але як його правильно приймати?
картопля
Як зробити картопляний сік? Для цього потрібно очистити картоплю і пропустити через соковижималку. Можна натерти на тертці і віджати через марлю. Потрібно приймати 20 гр. соку за 30 хвилин до їжі не менше 3 разів на добу протягом тижня. На другому тижні порцію збільшують удвічі, на третій втричі. На четвертому тижні і до кінця місяця одноразова порція становить 100 гр.
Картопляно-морквяний сік. Не менш ефективно справляється з виразкою шлунка дует двох популярних, а найголовніше завжди доступних овочів. Для приготування напою потрібно змішати по 100 гр. соку моркви і картоплі. Пити щоранку натще протягом 2 тижнів. Але напади, хворобливість і неприємні симптоми захворювання найчастіше залишають вже через кілька днів лікування.
Для того, щоб отримати максимальну користь, важливо проводити лікування тільки свіжим соком з хороших, цілих бульб без пошкоджень. Через 10 хвилин після вичавлювання концентрація корисних речовин знижується вдвічі. Тому для ефективної терапії випивати сік потрібно відразу.
Протипоказання. Індивідуальна непереносимість продукту. З обережністю приймати сік при підвищеній кислотності шлунка. На перших етапах лікування можна зменшити порцію в 2 рази. Не рекомендується проводити лікування в кінці зими влежаним коренеплодом, в якому накопичується шкідлива для організму речовина - соланін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен