Зазвичай серцевий біль пов'язаний з фізичним навантаженням, локалізується за грудиною, короткочасний (триває кілька хвилин), носить давлячий характер, може віддавати в плече, руку, щелепу і супроводжується відчуттям нестачі повітря, потовиділенням, блідістю. При міжреберній невралгії біль тривалий, ниючий, посилюється при зміні положення тіла, вдиху.
Однак необхідно звертати увагу не стільки на біль, скільки на наявність факторів ризику. І якщо навіть больові відчуття носять нетиповий для стенокардії характер, але при цьому вам більше 45 років, у вас прямі родичі перенесли інфаркт або інсульт, ви курите, маєте підвищений тиск, а аналізи показують підвищений холестерин і / або цукор - то поставтеся до будь-якого болю в грудній клітці серйозно і зверніться до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цибуля і мед - чудовий засіб проти кашлюПри стенокардії (нападах раптового болю в грудях внаслідок гострої нестачі кровопостачання міокарда) біль швидко виникає і швидко проходить (через 3-5 хвилин), як правило, знімається нітрогліцерином. Серцевий біль не змінюється при глибокому вдиху або видиху, від зміни положення або при русі, може супроводжуватися порушенням ритмічності пульсу, падінням або підвищенням артеріального тиску. Якщо болить під лопаткою з лівого боку, обов'язково зробіть кардіограму. Для уточнення причини болю в грудях може знадобитися магнітно-резонансна томографія і рентгенографія.