Порушення харчової поведінки. Анорексія і булімія в 10 разів частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків, і це, швидше за все, пов'язано з рівнем стресу. Як і депресія, ці розлади з'являються через нестачу серотоніну і часто лікуються антидепресантами, що збільшують вироблення гормону щастя.
Біль в животі. Стрес змушує вас накидатися на нездорову і «комфортну» їжу: калорійну і просту в приготуванні. Інший випадок: через стрес ви не можете їсти взагалі нічого. Основні розлади, пов'язані зі стресом, - це спазми, здуття живота, печія, синдром роздратованого кишечника. Залежно від того, заїдаєте ви стрес або, навпаки, голодуєте, ви набираєте або втрачаєте вагу.
Шкірні реакції. Стрес може призвести до загострення існуючих захворювань, до появи висипу або плям.
Емоційні розлади. Стрес може призвести до постійного поганого настрою, дратівливості або загрожувати більш серйозним психічним проблемам, наприклад депресією. Жінки краще, ніж чоловіки, приховують гнів, оскільки область мозку, що відповідає за подібні емоції, у них більше, але представниць прекрасної статі в два рази частіше вражає депресія. Вплив стресу на емоційний стан у жінок може варіювати від післяпологової депресії до депресії під час менопаузи.
Проблеми зі сном. У жінок, схильних до стресу, часто виникають проблеми з засипанням, або їх сон занадто чуйний. І це особливо погано, оскільки міцний здоровий сон допомагає зменшити негативний вплив стресу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев'ять симптомів менопаузи, які потрібно знати не лише жінкамТруднощі з концентрацією. Стрес заважає зосередитися і ефективно справлятися з робочими і домашніми справами. Якщо стрес викликаний проблемами на роботі, а потім він заважає роботі, то виходить замкнуте коло.
Хвороби серця. Стрес негативно впливає на серцево-судинну систему, підвищує тиск, призводить до інфарктів і інсультів.
Зниження імунітету. Одна з найбільш складних фізичних реакцій на стрес - зниження здатності організму боротися із захворюваннями, будь то застуда або хронічні хвороби.
Рак. Деякі вчені вважають, що є зв'язок між стресом і раком молочної залози і яєчників.