Вітиліго - хронічне захворювання шкіри, під час якого спостерігається поява на шкірі хворих розлогих білявих ділянок депігментації. "Країна здоров'я" розповість про причини розвитку хвороби.
Вінні Харлоу - відома модель з вітиліго
Точна причина виникнення вітиліго до теперішнього часу не встановлена. Є припущення, що так на організм впливає зниження вмісту в крові мікроелементів заліза та міді, розладів ендокринної системи, нестачі цинку.
Інші фактори - порушення нервово-судинної регуляції в місцях депігментації, що сприяє пригніченню трофіки клітин-меланоцитів, що виробляють меланін; пригнічення або зменшення активності ферментів, які беруть участь в утворенні пігменту меланіну. Деякі вчені припускають, що в місцях вітиліго змінюються нервові закінчення, зменшується потовиділення з одночасним зниженням температури тіла в осередках ураження.
Відзначено, що при пересадці шкіри уражена шкіра у здорової людини з часом набуває нормального вигляду, а у хворого, який страждає вітиліго, депігментує. Інші фахівці пов'язують виникнення вітиліго зі станом нервової та імунної систем. Істотну роль в цьому питанні відіграє спадковість - близько 30% хворих на вітиліго мають родичів з цією недугою.
Прояви вітиліго посилюються врезультаті емоційного стресу або фізичного перенапруження, після хірургічного втручання, сонячного опіку. Певну роль у розвитку вітиліго може зіграти вплив хімічних речовин на шкіру та органи дихання. Цікаво, що на вітиліго хворів поп-король Майкл Джексон.