Видання "Medical News Today" повідомляє про те, що звичку прокидатися ночами для відвідування туалету лікарі оцінюють як фактор багатьох неприємностей з організмом, від втоми вранці до хвороб серця. Негативний ефект нічних походів в туалет фахівці бачать, перш за все, в тому, що вони порушують цілісність нічного сну і сприяють закріпленню ніктурії - порушення сечовипускання.
"Якщо людина регулярно не висипається через нічні походи в туалет, то це загрожує погіршенням пам'яті, втратою концентрації, різкими перепадами настрою, відчуттям постійної втоми. Також при цьому збільшується ризик ожиріння, діабету, депресії, хвороб серця", - заявили наукові експерти в публікації видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туалетні небезпеки: що заборонено брати з собою до вбиральні?За словами вчених, про наявну у людини ніктурію можна говорити, коли понад 40% добової норми сечі виділяється вночі. Медики уточнюють, що це порушення частіше властиве людям похилого віку, але за наявності звички пити багато рідини пізно увечері і на ніч ніктурія може розвинутися в будь-якому віці.
Помітивши у себе ознаки порушення сечовипускання, потрібно звернутися до лікаря. Цей розлад лише на перший погляд здається нешкідливим. Скільки ж потрібно пити води? На думку експертів, за відсутності індивідуальних протипоказань слід випивати близько двох літрів чистої негазованої води на день. Споживання рідини у вечірній час потрібно контролювати, особливо тим, у кого нічні пробудження для відвідування туалету - сімейна риса.