Вчені з Університету Алабами виявили, що стрес дійсно викликає сиве волосся, і, коли людина піддається стресу, наприклад, через серйозну хворобу або втрату близької людини - це завжди надає подвійний ефект на організм. У той час як імунна система посилює захисну відповідь, вона також викликає зміни в клітинах волосяних фолікулів, які відповідальні за колір волосся. Це, в свою чергу, змушує волосся забарвлюватись у сивий відтінок.
В ході випробувань експерти виявили дивовижний зв'язок між генами, які контролюють колір волосся, і генами, які сигналізують організму про те, що необхідно боротися зі стресом або інфекцією. Дослідження, проведене на мишах, показало, що від стресу клітини виробляють хімічні білки, які називаються інтерферонами. Ці інтерферони змушують клітини зазнавати певних змін з метою боротьби з вірусами і стресом, а також посилюють захист організму. Але несподіваним побічним ефектом системи захисту є те, що він відмикає клітини, які відповідають за колір волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рання сивина - ознака мудрості"Це нове відкриття свідчить про те, що гени, які контролюють пігмент у волоссі і шкірі, також пов'язані з роботою імунної системи, - говорить Вільям Паван, співавтор дослідження". Результати можуть поліпшити розуміння причин появи сивини. Що ще важливіше, виявлення зв'язку з цим допоможе нам зрозуміти причини розвитку вітіліго - хвороби, яка призводить до знебарвлення ділянок шкіри.