Фахівці використовували дані когортного дослідження Health Examinees (HEXA) за період з 2004 по 2013 рік. Всього вони вивчили анкети 133 608 осіб (44 930 чоловіків, 88 678 жінок) у віці від 40 до 69 років. Анкета розкривала інформацію про історію хвороби, спосіб життя, дієту, фізичну активність та репродуктивні функції у жінок. Вчені враховували ці показники, оцінюючи середню тривалість сну.
Про метаболічний синдром свідчила наявність хоча б трьох зазначених показників: збільшена окружність талії, високий рівень тригліцеридів, низький рівень "хорошого" холестерину, гіпертонія, високий рівень цукру. Серед чоловіків виявилося 29% хворих, а серед жінок - 24,5%. Відносна частка хворих метаболічним синдромом серед тих, хто спав менше шести годин і більше десяти, виявилася більшою, ніж серед тих, хто спав від шести до восьми годин або від восьми до десяти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сон впливає на схуднення?Автор роботи Клер Е. Кім (Claire E. Kim) розповіла про результати:
"Це найбільше дослідження з тих, які вивчали зв'язок між кількістю сну і метаболічним синдромом. Оскільки, ми розширили вибірку в порівнянні з попередніми роботами, то побачили характерну різницю для чоловіків і жінок".
Серед чоловіків виявилося 670 осіб (1,5%), сплячих більше десяти годин, а серед жінок - 1 513 (1,7%). При цьому хворих метаболічним синдромом в першій групі 35,5%, а в другій - 30,9%.