Показаннями до екстреної контрацепції є незахищений статевий акт, пошкодження або зісковзування бар'єрних методів захисту, пропуск оральних контрацептивів більше двох разів за місяць.
Методи екстренної контрацепції
Після використання засобів екстреної контрацепції необхідно записатися на прийом до лікаря і обстежитися на захворювання, що передаються статевим шляхом.
Одним з найбільш поширених побічних ефектів після прийомів подібних засобів є збій менструального циклу - критичні дні можуть початися пізніше або раніше покладеного терміну, а виділення можуть бути більш рясними, ніж зазвичай.
Якщо після прийому засобів екстреної контрацепції болить низ живота, критичні дні не почалися взагалі або виникли симптоми, властиві вагітності - необхідно негайно звернутися до лікаря.
У подібних препаратах міститься висока кількість гормонів, тому вони роблять серйозний вплив на жіночий організм, тому лікарі не рекомендують зловживати ними.
Перевага екстреної контрацепції полягає в тому, що завдяки ній можна уникнути небажаної вагітності та, як наслідок, аборту. Що ж стосується недоліків - велика кількість побічних ефектів і протипоказань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою