Очікувана середня тривалість життя народжених сьогодні вже буде знижена. Забруднення повітря зменшують глобальну тривалість життя на два роки. До такого безрадісного висновку прийшли дослідники.
Протягом останніх десятиліть тривалість життя людей зростала, проте з деяких пір цей показник почав знижуватися, і причиною тому є глобальні шкідливі викиди в атмосферу. Дослідники з'ясували, що навіть в таких розвинених країнах, як США і Великобританія, очікувана середня тривалість життя народжених сьогодні вже буде знижена на 4 місяці через шкідливі викиди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забруднене повітря провокує передчасне старінняАле в набагато менш благополучних з точки зору екології державах на зразок Китаю ситуація відчутно гірша. А в таких країнах, як Індія і Єгипет, очікувана середня тривалість життя народжених сьогодні людей впаде на півтора-два роки.
Ще в травні Всесвітня організація охорони здоров'я назвала столицю Індії місто Нью-Делі і столицю Єгипту Каїр двома найбруднішими мегаполісами в світі. Дослідники з Університету Техасу в Остіні підкреслюють, що раніше вчені фокусувалися на тому, як багато людей помирає від забрудненої атмосфери, але вперше було вирішено підрахувати її вплив на загальну очікувану тривалість життя.
Для того щоб зробити це, дослідники оцінювали рівень вмісту в атмосфері крихітних часток PM2.5, які потрапляють в повітря з різних джерел на кшталт енергостанцій, труб заводів, літаків, лісових пожеж і пилових бур. Через свій невеликий розмір PM2.5 залишаються в атмосфері довше, ніж більш важкі, через що їх частіше вдихають. Крім того, вони проникають глибше в легені і потрапляють в кровообіг. Вплив цих частинок збільшує ризик хвороб легенів і серця, а також погіршення хронічних розладів, як астма і бронхіт.