Під час конгресу американської асоціації серця була представлена доповідь групи медиків з Університету Вандербільта, які розповіли про відновлення організму після відмови від куріння. Фахівці вважають, що кинути палити необхідно до 45 років, адже серцево-судинній системі потрібно близько 15 років, щоб відновитися.
Медики повідомили, що дослідження показали істотні зміни в організмі вже після п'яти років без куріння. Наприклад, ризики хвороб серця знижуються на 38%, але все ж залишаються вище норми ще протягом десяти років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пасивне куріння шкодить вагітним жінкамУ дослідженні брали участь дев'ять тисяч осіб, у віці до 30 років. Вчені 16 років спостерігали за станом їхнього здоров'я. З'ясувалося, що куріння суттєво підвищує ризик розвитку хвороб серця, судин і дихальної системи.
Причому, відмова від тютюну в короткостроковій перспективі сейозно впливає на зниження ризиків, але з часом відновлення сповільнюється. Тому наслідки від куріння можуть наступати через десятиліття після того, як людина кинула цю звичку.
Як з'ясували медики, через 16 років без куріння у колишніх курців все ще підвищені ризики з боку серцево-судинної і дихальної систем. Тому вони порадили всім курцям якомога швидше розлучитися з цією згубною звичкою.