Фахівці провели дослідження, в ході якого вивчили різні зразки пилу, які вони взяли на 42 спортивних майданчиках. Вибір місць був не випадковим - там люди найчастіше контактують з підлогою, матами і різним атлетичним спорядженням. Окрім ретельного регулярного прибирання спортивних майданчиків, відвідувачі часто використовують там антибактеріальні серветки.
Вчені в більш половини взятих проб виявили високу концентрацію триклозану. Дослідивши мікроби, вони з'ясували, що всі вони є носіями генетичного маркера, який дає мікроорганізму імунітет антибіотиків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схуднути допоможе прибирання Відзначимо, що триклозан - досить популярний миючий засіб в США. Крім того, більш того продукти, які містять цей антибіотик потрапляли і на український ринок. Згадайте, як в нульових з екранів телевізорів на нас дивилися турботливі мами і чудові господині з реклами, які радили користуватися антибактеріальним милом, засобом для миття посуду і навіть гелем для душу.
У 2017 році в США засоби з триклозаном були заборонені. Адже вчені змогли довести, що ця речовина завдає шкоди ендокринної та репродуктивної систем людини. Проте, триклозан можна зустріти в деяких зубних пастах і засобах особистої гігієни.