Для синдрому хронічної втоми властиві постійне відчуття втоми (навіть після відпочинку), проблеми зі сном і пам'яттю. Вчені Інституту психіатрії, психології та неврології (ІППН) Лондонського королівського коледжу висловилися про те, що хронічна втома пов'язана з імунітетом - такий стан можуть викликати деякі реакції імунної системи.
Зокрема, дослідники вважають, що імунітет людей, які страждають від хронічної втоми, гіперактивно і занадто швидко реагують на проникнення патогенів в організм. Подібна властивість імунітету може викликати негативні зміни в обміні речовин і м'язових тканинах, що сприяє відчуттю втоми, вважають експерти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевтома провокує серйозні захворюванняФахівці провели експеримент за участю 55 добровольців - пацієнтів з хронічним гепатитом С. Їх лікували за допомогою інтерферону альфа, що стимулює синтез антитіл. Ця терапія допомогла багатьом, але учасники скаржилися на важку втому, що виникає абсолютно без приводу. У 18 з 55 учасників хронічна втома збереглася і після того, як курс лікування було припинено, - у цих пацієнтів і до початку терапії була зафіксована підвищена активність клітинного імунітету.
"Гіперактивність імунітету здатна викликати певні процеси в мозку, м'язах і обміні речовин, які згодом впливають на загальне самопочуття і на появу відчуття втоми", - резюмували автори роботи, додавши, що подальше дослідження цього питання ще продовжиться.