За словами вчених, скарги на втому взимку - аж ніяк не симуляція. На організм людини в цей час року згубно діють нестача сонячного світла і холод. Після новорічних свят зимова втома може відчуватися особливо сильно.
"Дефіцит сонця і світла в зимову пору року впливає на біологічні процеси - в організмі виробляється більше гормону мелатоніну, що провокує бажання спати довше. В результаті людина з працею змушує себе підніматися з ліжка вранці, а потім півдня відчуває сонливість і втому. Але і збільшений сон може провокувати таку ж реакцію", - розповіли вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Емоційна втома: як її позбутисяМедики поділилися способами, що допомагають позбавитися від зимової втоми
Спосіб перший: прогулянки на повітрі. Згідно з даними, опублікованими в Independent, 20-хвилинна прогулянка в обідню перерву відмінно підвищує тонус і настрій, допомагає знизити кров'яний тиск.
Спосіб другий: сон по режиму. За словами фахівців, в зимовий час для підтримки фізіологічної активності спати необхідно по вісім годин на добу. Що також дуже важливо: укладатися і прокидатися потрібно в один і той же час.
Спосіб третій: зменшення споживаного кофеїну. Особливо важливо контролювати наявність кофеїну в раціоні в другій половині дня.
Спосіб четвертий: спортзал. За словами медиків, для захисту від зимової втоми та емоційної нудьги приділяти спорту потрібно не менше 150 хвилин на тиждень. Немає часу на спортзал - виконуйте вранці хоча б кілька вправ.
Спосіб п'ятий: харчування. Харчуватися в зимовий період потрібно таким чином, щоб їжа допомагала заповнювати енергетичні запаси організму. Для цього під час сніданку слід вживати вуглеводи, а в обід - корисні жири. Експерти рекомендують обов'язково включити в своє харчування вівсяну кашу і продукти, насичені омега-3 жирними кислотами, - це риба, горіхи, авокадо, рослинні олії.