Дослідники Гарвардського університету (США) встановили, що мозок жінок схильний інтенсивніше акумулювати елементи білкового забруднення, і це сприяє прискореному розвитку Альцгеймера.
Наукові фахівці пояснюють, що хвороба Альцейгмера (як і паркінсонізм) розвивається в зв'язку з накопиченням в нейронах "білкового сміття" - бляшок бета-амілоїду, тау-білка, клубків альфа-синуклеїну і інших, які поступово знищують нервові клітини. В результаті їх загибелі формуються такі симптоми, як старече недоумство, втрата пам'яті і контролю над кінцівками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші симптоми хвороби АльцгеймераВчені поки що не розуміють, що саме спонукає мозок почати накопичувати в собі згубні для нього білкові компоненти, і ця обставина перешкоджає створенню ліки від хвороб Альцгеймера. Дослідники поставили собі за мету зрозуміти, чи існують відмінності в такому процесі осідання в мозку білкових забруднювачів у чоловіків і жінок. Для цього вони зібрали учасників, які не страждали деменцією, але входили в групу ризику, і які вже мали діагностовану у них хворобу Альцгеймера. До контрольної групи увійшли здорові. Вчені перевірили, чи є відмінності в рівнях тау-білка в мозку жінок і чоловіків.
В результаті було встановлено, що серед здорових людей різниці в показниках мозку у жінок і чоловіків немає. Але при появі навіть невеликих кількостей бета-амілоїду жіночий мозок починав поводити себе інакше, ніж чоловічий - нервові клітини жінок набагато частіше утримували в собі білкове "сміття". Особливо помітно це виявлялося в енторінальній корі мозку, одному з центрів пам'яті, який зазвичай першим страждає від хвороби Альцгеймера, повідомили вчені.
"Невеликі відмінності в "нормальних" частках бета-амілоїду і тау-білка в жіночому мозку можуть прискорювати дегенерацію нервової тканини і сприяти швидкому розвитку деменції", - констатували в результаті автори роботи.