Згідно з отриманими даними, негативні емоції, такі як занепокоєння, гнів і депресія, збільшують рівні маркерів запалення в крові, що, в свою чергу, призводить до різних фізичних недуг. Фахівці сподіваються, що ці результати призведуть до розробки нових методів усунення психічних проблем, які також будуть сприятливо впливати на фізичне здоров'я пацієнтів.
За словами експертів, запалення може бути пов'язане з рядом проблем зі здоров'ям, включаючи астму, артрит, хвороби серця і навіть рак. Проте, роль запалення в психічному здоров'ї на сьогодні залишається незрозумілою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покращити свій настрій?У випробуваннях взяли участь 220 дорослих людей. П'ять разів на день впродовж двох тижнів вони заповнювали анкету, в якій оцінювали їх психічне здоров'я. Добровольці розповідали про свої позитивні емоції, такі як щастя, задоволення, радість і насолоду, а також негативні емоції, такі як занепокоєння, гнів, депресію і розчарування. В кінці експерименту були взяті зразки крові для оцінки маркерів запалення, включаючи С-реактивний білок і сім запальних імунних клітин. Після обліку віку, статі, ІМТ і стану здоров'я експерти не виявили жодного зв'язку між настроєм людини і рівнем запалення вцілому. Але на останньому тижні був знайдений зв'язок, який фахівці пояснили тим, що учасники повинні були здати зразки крові.
"Ми сподіваємося, що ця робота спонукає вчених включити оцінку психічного стану в дослідження, присвячені вивченню запалення, щоб визначити механізми, що лежать в основі зв'язку психічного здоров'я і запалення", - говорить доктор Дженніфер Грехем-Енгеленд.