Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Гонконгу, свідчать про те, що нестача сну може призводити до пошкодження ДНК і підвищувати ймовірність розвитку раку. Велику публікацію цього дослідження присвятило видання The Daily Mail.
Дослідники з Гонконгу вели спостереження за групою лікарів (49 осіб), половина яких (24) працювали в нічну зміну. З'ясувалося, що праця ночами мала серйозну нестачу сну - при такому графіку роботи у них не виходило компенсувати його нестачу в денний час, коли потрібно було займатися різними справами. В результаті в цій підгрупі люди іноді спали не більше двох-чотирьох годин на добу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Несподівані наслідки тривалого сну для жінокЗ'ясувалося, що учасники, які потерпали від нестачі сну, демонстрували на 30% більше розривів в ДНК в порівнянні з тими, хто добре висипався. Якщо при цьому люди і далі проводили час в безсонних нічних змінах, їх пошкоджені ДНК гірше відновлювалися, і це сприяло загибелі клітин.
Фахівці додали, що до нестачі сну зазвичай досить зневажливо ставляться молоді покоління людей. В цьому експерименті також брали участь здорові молоді лікарі. На перший погляд, їхній організм повинен легко переносити недосип. Але, як змогли переконатися вчені, в ньому через брак сну якраз легко виникають пошкодження, здатні трансформуватися в рак через роки.
"Людям у віці 18-60 років важливо спати не менше 7 годин на добу, але багато хто не виконують цей припис", - зазначили автори роботи.