Американські дослідники з Колорадського університету вирішили з'ясувати механізми дефіциту сну, що провокують розвиток серцево-судинних захворювань, і знайшли відповідь в мікроРНК. Команда встановила, що три молекули впливають на експресію генів і відіграють ключову роль в підтримці функціональності судин.
У дослідженні взяли участь 24 здорових чоловіків і жінок у віці від 44 до 62 років. Половина спала до 8,5 годин вночі, а інша від 5 до 6,8 годин. Потім команда провела аналіз крові учасників і виміряла експресію дев'яти мікроРНК, які були асоційовані з запаленням, функцією імунітету і судин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денний сон зменшує артеріальний тискУ людей з недосипом циркулюючі рівні miR-125A, miR-126 і miR-146a виявилися нижчими, ніж серед учасників, які висипалися. Ці мікроРНК мають здатність пригнічувати запальні білки, пояснюють вчені.
"Складно точно сказати, чому необхідно спати саме 7-8 годин для збереження здоров'я. Цілком ймовірно, щоб підтримувати рівень цих важливих фізіологічних регуляторів" - говорить учений Крістофер Десуза.
Автори вважають, що мікроРНК можуть стати важливими біомаркерами серцево-судинних захворювань. І такі ризики можна буде оцінювати за звичайним аналізом крові, підкреслюють вчені.